logo

ANTALYA HAVALİMANI’NDA COVİD ÖNLEMLERİ …

140 rotadan 10 milyon yolcuya hizmet veren Antalya Havalimanı, Kovid-19’a karşı alınan önlemleri ve sunulan hizmetleriyle dikkati çekiyor.

.Salgın sürecinde, önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulunun öngörüleri doğrultusunda hazırlanan sertifikasyonla ve daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığının öncülüğünde başlatılan “Güvenli Turizm Sertifika Programı” kriterleriyle yeni düzenlemeler yapılan havalimanında, “güvenli” hizmet verildi.

Kovid-19’a rağmen geçen yıl 40 ülkeden 10 milyon yolcuya (gelen-giden yolcu sayısı) hizmet veren havalimanında, bu yıl da seyahatlerin sorunsuz gerçekleşmesi için tedbirler artırıldı.

Sosyal mesafe, hijyen, termal kamera, temassız ısı ölçerlerin yanı sıra havalimanına İl Sağlık Müdürlüğünce iki sağlık birimi kuruldu, PCR testi uygulanmaya başlandı.Yolcuların rahatı için her şey düşünülüyor.

 

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, aldıkları önlemlerin dünyada kabul gördüğünü, hatta örnek alındığını söyledi. Güvenli seyahat hizmetiyle Antalya’nın uluslararası rakiplerine göre daha fazla yolcu ağırladığını aktaran Varol, kente geçen yıl yaklaşık 3,5 milyon turistin gelmesinde havalimanında alınan önlemlerin de etkili olduğunu bildirdi.

Varol, geçen yılki önlemleri artırarak bu yıl da uyguladıklarını ifade ederek, “Birçok turist rezervasyonlarını bu yıla erteledi. ‘Bölge güvenli mi, havalimanı, oteller gerekli önlemleri almış mı?’ diye bir takip söz konusu. Bu açıdan sürdürülebilirlik çok çok önemli. Bu konuda kendimize güveniyoruz.” dedi.

Türkiye’de PCR Test Laboratuvarı kurulan ilk havalimanlarından birisinin Antalya Havalimanı olduğuna işaret eden Varol, bugüne kadar çok sayıda yolcuya hiçbir aksaklık yaşanmadan, mağduriyet oluşturmadan hizmet verildiğini dile getirdi.

18  noktada PCR test laboratuarı bulunan Antalya Havalimanı’nda yurt dışı çıkmak isteyen 321 bin 526 kişiye test yapıldı

 

Share