logo

AHMET BOLAT: “THY TÜRK HALKI İÇİN KURULMUŞ BİR HAVAYOLU”

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, İstanbul Havalimanı’nda bulunan THY’nin operasyon binasında açıklamalarda bulundu. Deprem bölgelerine THY uçaklarıyla ücretsiz gerçekleştirdikleri  seferler hakkında konuşan Bolat,” Türk Hava Yolları  Türk halkı için kurulmuş bir hava yolu dolayısıyla böyle bir durumda biz asla maaliyet hesabı yapmayız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli  olan ve 10 ili etkisi altına alan depremlerin ardından, bölgede sürdürülen arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken diğer yandan depremin yaraları sarılmaya çalışıyor. Türk Hava Yolları(THY), AFAD koordinasyonu ile İstanbul Havalimanı’ndan deprem bölgesine düzenlediği  insanı yardım seferlerinin yanında, yardım gönüllerinin ve arama kurtarma ekiplerinin bölgelere sevkini gerçekleştirmeye devam ediyor . THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Olağanüstü Hal ilan edilen bu döneme kadar gerçekleştirdikleri  ve  gerçekleştirmesini planladıkları  operasyonlar hakkında  İstanbul Havalimanı’nda bulunan Operasyon binasında açıklamalarda bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Bolat, ‘’Burası Türk Hava Yolları’nın kriz yönetim merkezi. Biliyorsunuz Pazar günü kar yağışı bekleniyordu bu nedenle Pazar günü saat öğlen 12’den beri  buradaki bütün arkadaşlarımız burada toplandılar ve operasyonu yönetmeye başladılar. Sabahta biliyorsunuz ülkemiz elim bir depremle uyandı. Şu ana kadar 17 bin 435 deprem gönüllüsünü taşıdık . Deprem bölgelerinden  dönen  4 bin 919 kişiyi ücretsiz şekilde havalimanlarına getirdik’’ dedi.

‘’Türk Hava Yolları  Türk halkı için kurulmuş bir hava yolu’’

THY uçaklarıyla ücretsiz gerçekleştirilen seferlere de değinen Bolat, ,” Türk Hava Yolları  Türk halkı için kurulmuş bir hava yolu dolayısıyla böyle bir durumda biz asla maaliyet hesabı yapmayız. Etrafta bulunan hava  yollarıyla da konuşuyoruz uçakları müsait olanları alıyoruz bunların yakıtlarını koyuyoruz , gerekli diğer şeyleri de yapıyoruz ve bunları sunuyoruz.  Devletimizden bir talep geldi Ercan’da bulunan askerlerin Maraş’a götürülmesi bunu hemen planladık Antalya’da bulunan hava yolundan iki tane uçağı kiraladık, bunlar birazdan Ercan’a gidiyor askerleri alıp birisi Maraş’a diğeri Malatya’ya gidecek. Bu uçakları daha sonra tahliye için kullanacağız, Maraş ve Malatya’da bulunan insanları  alıp İstanbul’a  ve Ankara’ya getireceğiz’’ diye konuştu.

Share