logo

ANNE-KIZ PİLOTLARA BÜYÜK İLGİ

Geçen yıl ABD’de çalıştıkları SkyWest Havayolları’nda kokpitte biraraya gelerek uçuş gerçekleştiren anne-kız pilotların hikayesi, sosyal medya platformlarında viral oldu

Suzy Garrett, Amerikan SkyWest Havayolları’nın ilk kadın pilotları arasında yer alarak kadın havacılar için öncü olmuştu. Eşi de pilot olan Garett’in kızı 26 yaşındaki Donna Garret de aynı mesleği seçti. Anne-kız pilotlar, geçen yıl ilk kez birlikte kokpitte yer alarak uçmuştu. Son haftalarda, Donna ve annesi Suzy’nin hikayesi beklenmedik bir şekilde sosyal medya platformlarında viral oldu. Kızıyla beraber uçtuklarında aynı zamanda SkyWest Havayollarında 30. yılını kutladığını hatırlatan Suzy Garrett “Bunun gerçekten özel olduğunu biliyorduk. Ama fotoğraflarımızın viral olmasına şaşırdık. Tabii insanların fotoğraflarımıza gösterdiği ilgi bizi mutlu ediyor. Düğünümden beri bu kadar çok fotoğraf çektirmemiştim. Sayısız yolcu, havacı herkes bizimle fotoğraf çektiriyor” diye konuştu.

Bu ilgi karşısında anne-kız pilotlar birlikte uçuşu 2020 yılında tekrarlamayı planlamışlardı ancak Covid-19 salgını buna engel oldu.

Kaynak: CNN

Share