logo

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA SEÇİM YOĞUNLUĞU!

İstanbul Havalimanı’nın  7  Nisan’dan itibaren tam kapasite ile birlikte hizmete vermeye başlaması ile ticari uçuşlara kapatılacak Atatürk Havalimanı, havayolu şirketlerinin yaz tarifesinin başlangıcı olan  31 Mart Pazar günü en yoğun günlerinden birini daha yaşadı. Bu yoğunluğa birde pasaport polislerinin seçim sandıklarında görevlendirilmesi eklenince uzun kuyruklar oluştu.

OFİSLERDE BULUNAN PERSONEL KONTUARLARA ALINDI

Pasaport kontuarından görev yapan polisler ise sabah saatlerinden itibaren başlayan kuyruğu azaltmak ve yolcuların uçaklarına yetişebilmesi  için yoğun çaba harcadı. Ofislerde görev yapan polisler  de  kuyruğu   azaltmak için  pasaport konturlarında  görevlendirildi.  Pasaport bankolarında çalışan polisler mola yapmadan aralıksız olarak çalışıyor.

Yaşlı bebekli yolculara öncelik verildi.  Görevli polisler  5 saate yakın süre  mola  vermeden aralıksız  çalıştı. Türk Hava Yolları  ise yaşanan bu durumdan etkilenen ve uçağına yetişemeyen yolcularını yer olması durumunda bir sonraki seferlere ücretsiz olarak aktardı.

Yolcular oluşan uzun kuyruklar nedeniyle uçağını kaçırma endişesi  yaşarken  zaman zaman tartışmalar da yaşandı.

Küçük pasaport kapatıldı

Emniyet yetkilileri  Personel azlığı nedeniyle iki pasaport noktasından birini kapatarak, hizmet verdi. Yolcuları tek noktada toplayan yetkililer işlemlerin daha hızlı yürümesini sağladı.

 

 

Share