logo

DELTA’YI BEKLEYEN BÜYÜK RİSK!

Delta Airlines, hisselerini satın alarak ortak olduğu başka şirketlerin iflasıyla risk altına girdi. Atlanta merkezli ABD’nin büyük şirketlerinden biri olan Delta Airlines, hisselerini satın alarak ortak olduğu başka şirketlerin iflasıyla risk altına girdi. Delta Airlines’in ortaklığının olduğu Latin Amerika’daki şirketlerin iflasının, küresel büyüme eğiliminin olabileceğinden söz ediliyor.

LATAM Airlines Group ve Virgin Australia’nın iflasının ardından Delta’nın ortağı olduğu Aeromexico da koronavirüs pandemisi nedeniyle iflas başvurusunda bulundu. Aeromexico, Delta’nın iflas eden üçüncü ortağı oldu.

Birçok maliyet kaleminden kaçınmak için farklı coğrafyalarda yeni şirket kurmak yerine, mevcut şirketlere ortak olarak bir büyüme stratejisi izleyen Delta Airlines’in bu stratejisinin de koronavirüs salgını sonrasında büyük bir riske dönüştüğü ifade ediliyor.

Delta Airlines, Latin Amerika’da son üç yılda Aeromexico ve LATAM’da hisse sahibi olmak için yaklaşık 3 milyar dolarlık yatırım yapmıştı.

.

Share