logo

DÜŞEN UÇAKTA PİLOT SAĞ OLARAK ÇIKARILDI!

Büyükçekmece gölü yakınında bir eğitim uçağı düştü. Hazerfen Havaalanı’ndan havalandığı belirtilen uçağın pilotaj öğrencisi yaralı olarak enkazdan çıkarıldı.

Ayjet’e ait TC-UUG kuyruk tescilli Sonaca S201 tipi uçak henüz belirlenemeyen bir nedenle Büyükçekmece’de boş araziye düştü. Polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi.

Burun kısmından toprağa gömülü haldeki uçak, ekipler tarafından halat yardımıyla çıkarıldı. Kazada yaralanan pilotaj öğrenci de uçağın içinden çıkarıldı ve hastaneye sevk edildi.

Yine görgü tanıklarından Mehmet Değirmenci, ”Maalesef bu üzücü olaya tanık oldum. Olay yerine ekipler yeni ulaşmışlar. Olayın 11.00-11.05 civarında olayın olduğunu düşünüyorum. Gördüğüm kadarıyla uçağın burnu maalesef toprağın içine girmiş. İnşallah ölen ya da yaralanan yoktur ama umutsuzum. Uçak düştükten sonra görüntüyü 11.07 civarında çektim. Yangın ya da dumanla ilgili herhangi bir şey yok. Orası tarım yapılan bir yer zaten. Kayalık bölge de değil. Maalesef uçak çakılmış durumda” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği Büyükçekmece’de düşen eğitim uçağı ile ilgili açıklama yaptı. Valilik uçağın motor arızasından düştüğü belirtildi.

İstanbul Valiliği’nden kazayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:’İstanbul Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından bugün saat 10.56’da havalanan özel bir havayolu şirketine ait eğitim uçağı, alınan ilk bilgilere göre motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada saat 11.05’te havalimanı yakınlarında düşmüştür. Olay yerine hemen güvenlik, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilerek, uçağın pilotaj lisans öğrencisi (B.N), yaralı olarak kurtarılmıştır. Olay yerine tekerlekli araçlarla ulaşımın mümkün olmaması nedeniyle ambulans helikopter sevk edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır.’

Share