logo

EMIRATES, MADAGASKAR UÇUŞLARINA BAŞLIYOR

Emirates, 3 Eylül 2024’ten itibaren Seyşeller üzerinden Madagaskar seferlerine başlayacağını duyurdu. Havayolu böylece, yolcuları için daha fazla seçenek ve bağlantı imkânı sunmanın yanı sıra Madagaskar’a tatil ve iş amaçlı seyahat eden ziyaretçi sayısını da artıracak. Dubai (DXB) ile Antananarivo (TNR) arasındaki uçuşlar haftalık dört sefer olarak gerçekleştirilecek.

Uçuş saatleri, Madagaskar’daki uluslararası seyahat imkânlarını artıracak şekilde Avrupa, Uzak Doğu, Batı Asya, Orta Doğu ve Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konseyi Bölgesi’ndeki (GCC) önemli uçuş noktaları ve bu noktalardaki aktarmalı uçuşlar ile uyumlu olarak planlandı. Emirates’in EK707 sefer sayılı Seyşeller uçuşu, Dubai’den saat 08.55’te kalkarak Mahe’ye saat 13.35’te* varacak ve ardından uçuşa devam ederek saat 16.50’de Antananarivo’ya ulaşacak.

EK708 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Antananarivo’dan saat 18.35’te kalkarak, 22.20’de Mahe’ye varacak. Daha sonra ise saat 23.50’de Mahe’den kalkarak, ertesi gün 04.20’de Dubai’ye varacak. Uçuşlar Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günlerinde gerçekleştirilecek.

Emirates’in Başkan Yardımcısı ve Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Tarihsel olarak baktığımızda Madagaskar’ın, seyahatseverlerin otantik ekoturizm deneyimlerine olan ilgisinin artmasına rağmen, yetersiz hizmet aldığını ifade edebiliriz. Emirates olarak yolcularımıza yeterli bağlantı imkânı ve birinci sınıf seyahat deneyimleri sunmanın önemini anlıyoruz. Bu yeni hizmetimizin Madagaskar’ın bağlantılarını güçlendirmede olumlu bir etki yaratacağından, seyahatseverlere Madagaskar’ın gizli hazinelerini keşfetmeleri için daha fazla fırsat sunacağından ve yeni uluslararası iş fırsatları oluşturacağından eminiz. Madagaskar hükümeti, adanın ünlü biyoçeşitliliğini ve doğal cazibe merkezlerini deneyimlemeleri için daha fazla turist çekerek turizm sektörünü büyütme çabalarına öncülük ediyor. Emirates, ziyaretçileri uçuş ağı üzerinden Madagaskar’a getirmeye yardımcı olarak ülkenin turizmini desteklemeye hazır. Madagaskar hükümetine bu rotanın oluşturulmasındaki ortaklıkları ve destekleri için teşekkür ediyor; çok yakında yolcularımızı karşılamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Madagaskar Ulaştırma ve Meteoroloji Bakanı H.E Manambahoaka Valéry Ramonjavelo ise şunları söyledi: “Birleşik Arap Emirlikleri ve Madagaskar arasındaki anlaşmamız, yeni rotamız Antananarivo-Dubai’nin yolunu açıyor ve iki ülke arasındaki turizm ve ticaretin gelişimi için de ileriye dönük önemli bir adımı temsil ediyor. Bu anlaşmanın yapılmasını, yolcu sayısı bakımından en büyük uluslararası merkez olan Dubai aracılığıyla Madagaskar ile dünya arasında yeni bir kapı açması nedeniyle birçok açıdan oldukça olumlu bir haber olarak değerlendirebiliriz. Aynı zamanda bu anlaşma tüm dünyaya Madagaskar’ın inanılmaz turistik ve kültürel hazinelerini tanıtırken, yeni iş fırsatları da yaratacak. Ulusal havayolumuzun bu yeni Emirates rotasını kullanmasıyla, bölgelerimiz için bağlantı imkânı da güçlenecek.”

 

Share