logo

GALATASARAY TARAFTARLARINA THY’DEN JEST

Benfica maçını izlemek üzere bugün Portekiz’e gidecek olan Galatasaraylı taraftarlar, Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul – Lizbon seferini yapacak tarifeli uçuşunun iptal olması üzerine büyük şok yaşamıştı ancak THY’nin yaptığı jestle taraftarlar takımlarını Portekiz’de yalnız bırakmayacak. 

THY, taraftarların maçı izleyebilmeleri için Galatasaray Futbol Takımı kafilesini almak üzere boş olarak Lizbon’a göndereceği uçağına yolcu kabul edeceğini açıklayarak uçağın kalkış saatini erkene çekti. Taraftarlar, 15.45’te kalkan uçakla Lizbon’a hareket etti.
UEFA Avrupa Ligi rövanş maçında Benfica ile karşılaşacak Galatasaray’da taraftarlar, takımlarına destek olmak için bugün THY’nin tarifeli seferiyle Lizbon’a gidecekti. Ancak sis nedeniyle seferlerin aksamasının ardından saat 13.00’deki Lizbon uçuşunun iptal edilmesiyle sarı kırmızı taraftarlar büyük şok yaşadı. Kritik maçta tribünde yer alamayacak olmanın üzüntüsünü yaşayan taraftarlara THY büyük bir jest yaptı.

UÇAĞIN KALKIŞ SAATİ ERKENE ALINDI 

Galatasaray Futbol Takımı kafilesini almak üzere bugün 19.00’da Lizbon’a tarifesiz ve yolcusuz gidecek olan THY uçağına önce yolcu alınması kararlaştırıldı; ardından da taraftarların maçı tribünde izleyebilmeleri için uçağın İstanbul’dan kalkış saati 15.45 olarak değiştirildi.

“TAM UMUDU KESTİK DERKEN…”

Bunun üzerine uçuşu iptal olan yolcularla iletişim kurularak, haberdar edildiler. Bazı taraftarlar kısa sürede Atatürk Havalimanı’na gelerek bilet işlemlerini yaptırdıktan sonra kritik maçı izlemek üzere Lizbon’a hareket ettiler.

Share