logo

GARUDA INDONESIA VE SIA ORTAK UÇUŞLARI ARTTIRACAK

Garuda Indonesia (GA) ve Singapore Airlines (SIA), ortak uçuş uygulamasını ilk olarak 2010 yılında Singapur ve Denpasar arasındaki uçuşlar ile başlattı. 2014 yılında anlaşma, Singapur ve Surabaya arasındaki uçuşların yanı sıra SIA’nın eski bölgesel yan kuruluşu SilkAir tarafından gerçekleştirilen uçuşları da içerecek şekilde genişletildi.

2019’da iki hava yolu, ortak bayrak uçuşu anlaşmasını Singapur ve Jakarta arasındaki uçuşları içerecek şekilde genişletti. Ortaklık, 2021’de her iki taşıyıcının da uzun süredir devam eden sıcak bağları üzerine kurulu bir Mutabakat Anlaşması (MoU) ile derinleşti ve her iki taşıyıcının da müşterilerine ek seçenekler ve gelişmiş bir seyahat deneyimi sağlayan geniş kapsamlı bir ticari ortaklığı keşfetmesine olanak sağladı.

2021 Mutabakat Anlaşması’nın kapsamı, sık uçan yolcu programlarının, ortak pazarlama faaliyetlerinin ve düzenleyici onayına tabi olarak Endonezya’ya gelen turizmi teşvik etmeye yönelik girişimlerin potansiyel uyumunu içerir. Her iki taşıyıcı da hava taşımacılığı segmentinde yeni büyüme fırsatları bulmanın yanı sıra bakım, onarım ve revizyon faaliyetlerinde işbirliği yapmaya kararlıdır. GA ayrıca SIA’nın Londra, Mumbai ve Johannesburg hizmetlerinde ortak uçuş hizmeti vererek codeshare uçuşlarını arttırdı

Share