logo

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU İGA’YI ZİYARET ETTİ!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu’yu ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında havalimanıyla ilgili bilgiler alan İmamoğlu, İGA yöneticileriyle basına kapalı bir toplantı yaptı.

İmamoğlu, toplantı çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı’nın dünyada ve Türkiye’de en büyük olmaya doğru koştuğunu, büyükşehir olarak sıkı koordinasyon ve iş birliği içinde olmaları gerektiğini belirtti.

İGA yönetimiyle iki saat süren toplantıda İstanbul’un önemli parçası İstanbul Havalimanı’nda işlerin kolaylaştırılması için yapılacakları konuştuklarını kaydeden İmamoğlu, “Bugün üst yönetim buluştuk ama önümüzdeki hafta İETT genel müdürümüz hatta İSPARK genel müdürümüz, diğer ilişkide olan başka genel müdürlerimiz de dahil olmak üzere biraz daha işlevsel bir toplantı yapılacak. Örneğin çevredeki kış hazırlıkları, yol güzergahtaki bazı beklentiler, bazı döküm araçlarının azaltılması gibi arkadaşlarımızın bazı önerileri oldu. Bütün bunları toplanacak ve konuşacaklar.” diye konuştu.

Samsunlu ise  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’na vizyon projesi havalimanının Türkiye’ye kısa, orta ve uzun vadede yapacağı katkılarını aktardıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli paydaşlardan biri olduğunu, toplu ulaşımın İETT ve HAVAİST otobüsleriyle sağlandığını kaydeden Samsunlu, “Bundan sonra beraber çalışmaya devam edeceğiz. Bizim de tabii ki Büyükşehir Belediyemize, buradaki operasyon ve faaliyetlerimizi daha iyi noktalara getirmek için bazı önerilerimiz var.” dedi.

Share