logo

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA BAŞARILI OPERASYON

İstanbul’u etkisi altına alan fırtına ve olumsuz hava koşulları hava trafiğini olumsuz etkilerken, İstanbul Havalimanı’nda seferler aksamadan gerçekleştirildi. İGA Yönetiminin aldığı önlemler sayesinde İstanbul Havalimanı olumsuz hava koşullarına rağmen yolcularını mağdur etmedi.

İstanbul’u etkisi altına alan fırtına ve olumsuz hava koşulları hava trafiğini olumsuz etkilerken, İstanbul Havalimanı yönetimi başarılı bir organizasyona imza atarak, yolcularını mağdur etmedi..İstanbul’da etkili olan Fırtına ve olumsuz hava koşullarına rağmen İstanbul Havalimanı’nda seferler aksamadan devam etti. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan Pegasus Havayolları uçağı nedeniyle uçuş trafiğine kapatıldığı süre boyunca İstanbul Havalimanı’na 50 uçak yönlendirildi.  Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan, İstanbul Havalimanı’na yönlendirilen (divert) 50 uçağa sorunsuz bir şekilde hizmet verdi .

1.119 uçağa hizmet verildi

İstanbul’da olan olumsuz hava koşullarının yaşandığı 7 Ocak Salı günü İstanbul Havalimanı’ndan iç ve dış hat olmak üzere 1.119 sefer yapıldı. Bu uçuşların 631’i gelen uçak, 563’ü ise giden uçak olurken, aynı Gelen ve Giden 187.185 kişi İstanbul Havalimanı’nı kullandı.

 

 

 

 

Share