logo

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA BAYRAM YOĞUNLUĞU!

İstanbul Havalimanı’nda Kurban Bayram yoğunluğu başladı. Kurban Bayramı tatile süresince Türk Hava Yolları doluluk oranı yüzde 90’ın üzerinde olurken bu oran tatil bölgelerine yapılan uçuşlarda yüzde 100’leri bulacak.

Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı tatili Havayolu şirketlerinin yüzünü güldürdü. Havayolu şirketlerinin tatil yörelerine yaptığı seferler yüzde 100’leri buldu.

Bayram tatilini ailesinin yanında geçirmek için Marmaris’e giden Güngör Doğanay, “Marmaris’e gidiyorum ailemin yanına Kurban Bayramını kutlayacağız. Belki oradan Trabzon’a giderim. Kardeşimle beraber. Biletimi biraz zor buldum. Uçaklar biraz dolu. Her şey yolunda güzel”

Tatilde bol bol dinleneceğini söyleyen  Recep Erkıran,”  Kayseri’liyim Bayram izni için geldim. 15 gün için geldim. Kız kardeşimin düğünü var onuda yapıp, çalıştığım yere Moldova’ya dönecem. Bol bol dinlenmeyi düşünüyorum. Akrabalarımla bolca zaman geçirmeyi düşünüyorum” dedi

Türk Hava Yolları 59 ek sefer koydu

Kurban Bayramı nedeniyle tatillerini memleketlerinde veya tatil yörelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar İstanbul Havalimanı’na akın etti. Tatillerini İstanbul dışında geçirmek isteyen vatandaşların yoğun ilgisi havayolu şirketlerinin yüzünü güldürdü.  Türk Hava Yolları Kurban Bayramı tatilini de içine alan 9-18 Ağustos tarihleri arasında, 59 ek sefer koydu. Bu dönemde Türk Hava Yolları’nın ortalama doluluk oranı  yüzde 90’ın üzerine çıktı. Ayrıca Türk Hava Yolları tatil yörelerine yaptığı seferlerde ise yüzde 100 doluluk oranını yakaladı.

İGA Yönetimi tüm önlemleri aldı

Kurban Bayramı süresince yolcuların İstanbul havalimanı’nda sorun yaşanmaması için, tüm önlemleri alan İGA Yönetimi, yolcuların rahat etmesi için yoğun çaba harcıyor. Ayrıca yoğunluğun yaşandığı saatlerde güvenlik giriş kapılarının tamamı açık tutuluyor. Sadece İstanbul Havalimanı terminal binasında değil apron bölgesinde de tüm önlemleri aldı.

Share