logo

KALKIŞTAKİ UÇAK HELİKOPTERLE KARŞI KARŞIYA GELDİ !

Bodrum’dan İstanbul’a uçmak üzere havalanmak için hızlanan uçağın pilotu son anda inişe geçen helikopteri fark etti ve frene basarak olası bir faciayı engelledi.

Dicle isimli uçak acil fren sonrası güvenlik kontrolünden tekrar geçmek üzere aprona dönerken yolcular da bekleme salonuna alındı.

Olay sırasında uçakta bulunan sanatçı Metin Arolat sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir videoyla anlattı.

Şarkıcı Metin Arolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ‘ölümden döndüğünü’ açıkladı. Arolat, 18:40’ta Bodrum’dan İstanbul’a gitmek için havalanan uçağın helikopterle çarpışacağını ve kaptan pilot sayesinde hayatta olduklarını söyledi.

Arolat, uçaktaki korku dolu anları sosyal medya hesabından anlattı. Şarkıcı, uçağın ön tekerleklerini kaldırdıktan sonra bir helikopterle karşılaştığını ve pilotun freniyle kurtulduklarını açıkladı. Arolat, “Hayatımızı kaptanımız Hüdaverdi Atasoylu’nun bu refleksine borçluyuz” şeklinde konuştu.

Uçakta bulunan bir diğer yolcu olan Hüseyin Hatemi de olayı duyuran İsmail Küçükkaya’nın yorumuna cevap olarak başından geçenleri anlattı.

Hatemi:”sevgili ismail bey tam uçağa binerken içime kaza ihtimali doğdu.dua ile girdim ve uçak havalanırken de devam ettim uçak birden piste sert bir iniş yapıp hızla yürümeye başladı Ani fren yapınca da helikopterin üzerimizde iniş yaptığını öğrendik bodrum hava alanındayız sevgiyle” ifadelerini kullandı.

Pilotun refleksiyle atlatılan kazadan sonra yolcular 3 saatlik gecikmenin ardından tekrar İstanbul’a uçmak için uçağa alındılar.

Share