logo

KAYIP EŞYA BÜROSU AVM’DEN FARKSIZ

Turizm sezonunun yoğun olduğu dönemlerde, Antalya Havalimanı’nda 7 ayda 4 bin 525 eşya unutuldu. Hal böyle olunca kayıp eşya bürosu adeta AVM’ye döndü. Vatandaş tatil heyecanı ile unuttuğu telefon, diz üstü bilgisayar, bebek arabası, puset, fotoğraf makinesi, tablet, saat, şapka, gözlük, kıyafet gibi değerli eşyalarını 5 yıl içinde alınmaz ise satılacak.

Fraport TAV Antalya Havalimanı Operasyon ve Güvenlik Direktörü Veli Ilgaz yaptığı açıklamada, 1 Ocak – 31 Temmuz tarihlerinde havalimanında 4 bin 525 kayıp eşya bulunduğunu; bunun bin 15’inin sahiplerine teslim edildiğini söyledi. Daha çok telefon, diz üstü bilgisayar, bebek arabası, puset, fotoğraf makinesi, tablet, saat, şapka, gözlük, kıyafet ve çeşitli takıların unutulduğunu ifade eden Arnaz, özellikle maddi değeri yüksek eşyaların sahiplerinin kendilerine daha hızlı ulaştığını belirtti.

Arnaz, gerekli teyitleri yaptıktan sonra eşyayı sahibine ulaştırdıklarını bildirdi. Buluntu eşyaların havalimanı görevlilerince kayıp eşya bürosunda kayıt altına alındığını anlatan Arnaz, sahipleri belirlenen eşyaların kargoyla ulaştırıldığını, sahibi bulunamayan eşyaların ise 5 yıla kadar saklandığını kaydetti.

Beş yıl geçmesine rağmen alınmayan maddi değeri olan eşyaların ihale yöntemiyle satıldığını belirten Arnaz, maddi değeri olmayan eşyaların ise imha edildiğini vurguladı. Arnaz, Antalya Havalimanı’nın iç ve dış hatlar terminallerini yılın 7 ayında yaklaşık 19 milyon yolcunun kullandığına dikkati çekti. Turizm sezonunun yoğun olduğu dönemde saatte ortalama 20 uçağın iniş yaptığı Antalya Havalimanı, bu yılın 8 ayında 10 milyon 765 bin 946 turisti konuk etti.

Share