logo

OPERASYONUN YÜZDE 38’İ BİTTİ

Türk Hava Yolları’nın, yeni evi İstanbul Havalimanı’na nihai geçiş operasyonu planlandığı şekilde devam ediyor.

Türk Hava Yolları’nın, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan ve ilk etap açılışı geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleştirilen yeni evi, İstanbul Havalimanı’na doğru büyük taşınması bugün saat 03:00’da başladı. Geçen 6 saatlik süre zarfında operasyonun yüzde 38’i başarıyla tamamlandı.

Küresel havacılık tarihinde benzeri görülmemiş taşınma operasyonu, toplamda 45 saat sürecek ve 6 Nisan Cumartesi gecesi saat 23:59’da tamamlanacak. Operasyonun planlanan şekilde hayata geçirilmesi adına 6 Nisan saat 02:00 ile 14:00 arasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı tüm tarifeli yolcu uçuşlarına kapatılacak. Atatürk Havalimanı’ndan yolcu taşıyacak son uçak, İstanbul – Singapur uçuşunu gerçekleştirecek.

Taşınma süresince operasyonlar 6 Nisan saat 14:00’da İstanbul Havalimanı’ndan başlayacak. “Büyük Göç” süresince gerçekleşecek ilk uçuş ise İstanbul Havalimanı – Ankara Esenboğa Havalimanı arasında düzenlenecek. Devamındaki süreçte, Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’ndan icra edeceği uçuşlar belirli bir plan çerçevesinde kademeli olarak artırılacak.

 

Share