logo

PİSTTEN ÇIKAN UÇAK HAVA TRAFİĞİNİ FELÇ ETTİ!

Chhatrapati Shivaji Maharaj Uluslararası Havalimanında pazartesi günü meydana gelen olayda pisti ıskalayan Spicejet Hava Yolları’na ait SG-6237 uçuş kodlu Boeing tipi uçağın ön tarafı zemine çakıldı.


Chhatrapati Shivaji Maharaj Uluslararası Havalimanında, pazartesi günü meydana gelen olayda pisti ıskalayan Spicejet Hava Yolları’na ait SG-6237 uçuş kodlu Boeing tipi uçağın ön tarafı zemine çakıldı.
Yaşanan olay sebebiyle havalimanı bir süre uçuş trafiğine kapatıldı. Piste iniş yapacak olan bazı uçaklar kalkış noktalarına geri dönmek zorunda kaldı. Havalimanı yaklaşık 9 saat 45 dakika süre ile kapalı kaldı.
Emirates Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada EK500 sefer sayılı uçaklarının Dubai’ye geri döndüğü bildirildi.


Pisti ıskalayan uçağın sahibi olan Spicejet firması, Mumbai’deki kötü hava koşulları sebebiyle gidiş ve dönüş seferlerinde aksaklıklar yaşanabileceği uyarısında bulundu.
Indıgo Hava Yolları da 3 Temmuz tarihine kadar Mumbai’ya giden ya da Mumbai’den dönen tüm uçuşlarda ücretsiz iptal ve değişimi seçeneği sunduklarını duyurdu.

Mumbai Uluslararası Havalimanı kalkışlı 52 uçuş iptal edilirken, 54 uçuş da civardaki havalimanlarına yönlendirildi.
Bazı yolcular saatlerce uçaklarda beklemek zorunda kaldıklarını söyledi ve durumun son derece can sıkıcı olduğunu belirtti.

Share