logo

RUS YOLCU UÇAĞI BAKÜ’YE ACİL İNİŞ YAPTI

Dünya sivil havacılık sektörü zor günler geçiriyor… Peş peşe uçak kazalarının ardından bugün bir son dakika haberi komşu Azerbaycan’dan geldi… Rus Ural Havayolları’na ait bir uçak, bomba ihbarı nedeniyle Bakü’ye acil iniş yaptı.

Körfez ülkesi Bahreyn’den Rusya’nın başkenti Moskova’ya gitmek üzere yola çıkan Ural Havayolları’na ait bir uçak bomba ihbarı üzerine acil iniş yaptı. Rus basını, uçağın pilotunun durumdan şüphelenmesi sonrasında acil iniş yapıldığını aktardı.

Ural Havayolları tarafından yapılan açıklamada uçağın acil iniş sonrasında yolcuların tahliye edildiği ifade edildi. Güvenlik ekiplerinin uçakta arama yaptığı da belirtildi. Rus basınında yer alan haberlerde, uçağın acil iniş yapmasına sebep olan olayın, bir yolcunun kabin ekibine bir not vermesi sebebiyle yaşandığı iddia edildi. Haberlerde, not üzerinde uçakta bomba olduğuna dair bir açıklama yazdığı öne sürüldü.

Uçakta mürettebatla birlikte en az 225 kişinin olduğu tahmin edilirken ekipler, uçakta bomba bulunup bulunmadığına dair resmi bir açıklama yapmadı.

Share