logo

THK UÇAKLARIYLA UÇMAK İÇİN CİMER’E BAŞVURU YAPTI

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin “Emniyetli bulan varsa buyursunlar uçursunlar” çağrısının ardından Harun Çakmakçı adlı genç CİMER’e uçuş yapmak için başvuru yaptı.

İzmir’de gerçekleşen yangınlarda uçak kullanımıyla ilgili “Orman personeli binmek istemiyor emniyetli bulmadığı için. Emniyetli bulan varsa buyursunlar uçsunlar” açıklaması yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin çağrısına bir yanıt da 2016 yılında Hava Harp Okulu’ndan dilekçe vererek ayrılan Harun Çakmakçı’dan geldi.

Gazete Duvar’dan Ahmet Tiraj Kaya’nın haberine göre; Çakmakçı, “Gerekli temel eğitimler karşılandığı taktirde seve seve bu görevi üstlenebilirim” diyerek Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurdu.

‘SEVE SEVE BU GÖREVİ ÜSTLENEBİLİRİM’

Bakanın açıklamasının ardından CİMER’e başvuru yapan Çakmakçı başvuru notunda şunları ifade etti: “Sayın Tarım Bakanımızın yangın söndürme uçaklarıyla ilgili ‘…isteyen varsa buyursun uçursun…’ açıklamasını az önce internette gördüm, 5 sene Askeri Hava Lisesi, 3 sene Hava Harp Okulu’nda okumuş, 12 sorti planör, 11 sorti T-41D uçuşu olan bir vatandaş olarak, gerekli temel eğitimler karşılandığı taktirde seve seve bu görevi üstlenebilirim. İlginize arz ederim.”

 

Share