logo

THY TARİHİ UÇUŞTA MİLYONLARI SAMSUN’A TAŞIDI

23 NİSAN’da gökyüzüne ay yıldız izini bırakan Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştiriyor. Türk Hava Yolları  TK 1919″ sefer sayılı uçağı İstanbul’dan havalanıp Samsun’a gidecek. Bu tarihi uçuş için  8 milyondan fazla temsili bilet satıldı.

Türk Hava Yolları (THY)  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020’de İstanbul’dan Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştiriyor.  TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek

8 milyondan fazla sembolik biletin satıldığı ve herkese 19A koltuk numarasının verildiği tarihi uçuşun kaptanlığını ise şirketin en genç kadın kaptan pilotu Selin Sevimli ve ikinci kaptan Doğukan Demir yaptı.

olcusu olmayan tarihi Samsun seferi öncesinde Türk Hava Yolları’na (THY) ait Boeing 737-900 ER tipi ‘Of’ isimli uçak sefer öncesi son hazırlıklarını tamamladı. Uçuş öncesi uçağın içi, kanat ve gövdesi temizlenerek sefere hazır hale getirildi.

THY’nin tarihi seferi gerçekleştirecek uçağı saat 12.20’de İstanbul Havalimanı’ndan havalandı. Uçağın Samsun’da Tütün İskelesi ve Bandırma Vapuru üstünde alçak uçuş yapacağı öğrenildi.

 

Share