logo

THY TEKNİKTEN ÖNEMLİ TEST (VİDEOLU)

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Üs Bakım Hangarlarının yangın sistemini test etti.


Kurulduğu günden bu yana müşterilerine tüm uçak bakım onarım revizyon ve modifikasyon hizmetlerini tek noktadan hızlı ve güvenli bir şekilde sunan Türk hava Yolları Teknik A.Ş., İstanbul Havalimanı’nda yapımı devam eden üs bakım hangarlarını da yüksek standartlara sahip son teknoloji güvenlik sistemleri ile donatıyor. Bölgesinin en büyük bakım onarım şirketi olan marka İstanbul Havalimanı’ndaki ana bakım hangarlarının yeni yangın söndürme sistemini test etti. Hangarlarda gerçekleştirilen test aşamalarını, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman ve Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay’da yakından takip etti.

İstanbul Havalimanı’nda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin bakım hangarlarının en temel ve belirgin özelliği ise sahip olduğu üstün güvenlik sistemleri. Hangar içerisinde; 5 adet 3500 gpm yangın pompası, 1938 metreküp yangın suyu sarnıç kapasitesi, toplam 89 adet köpük jeneratörü bulunuyor. Bu kapsamda herhangi bir acil durum sırasında; sensörler aracılığıyla devreye giren köpüklü baskın sprinkler sistemi sayesinde, anlık müdahale, çalışan sağlığını korumak için temassız söndürme sağlanarak, yangın en kısa zamanda kontrol altına alınabiliyor.

Türk Hava Yolları’nın ve aynı zamanda havacılığın yeni merkezi konumunda olan İstanbul Havalimanı’nda uçuşların başlaması ile ulusal ve uluslararası müşterilerine hat bakım hangarlarında hizmetlerini sunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin yapımı kesintisiz devam eden uçak üs bakım hangarları, tamamı bittiğinde bölgesinin en büyük MRO (bakım, onarım ve revizyon) kompleksi olacak.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. 100’den fazla hava yoluna Türkiye’de 23, dünyada ise 44 istasyonda yılın 365 günü, 7 gün 24 saat IATA standartlarında hat bakım desteği sağlıyor. Dünyanın en büyük MRO merkezleri arasında yer alan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., sahip olduğu uluslararası bakım sertifikaları (EASA, FAA), iki kıtada bulunan yaklaşık 600.000 m2 kapalı alan içerisinde 9 hangar, son teknoloji ekipmanlar ve 7.500’ün üzerinde alanında uzman teknik çalışanlarıyla, tüm uçakların A, B, C ve D bakımlarını gerçekleştirerek Türkiye’nin küresel havacılıktaki önemine ve güvenliğine katkı sağlıyor.

İzlemek için tıklayınız

 

Share