logo

THY UÇAKLARINDA 2 YIL İÇİNDE BEDAVA OLACAK

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, iki yıl içinde tüm yolcularının bedava ve hızlı internete sahip olacağını söyledi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, CNN International’a öncelikli hedeflerini anlattı.

Bolat, ”Şu anda asıl odaklandığımız şey Türk Hava Yolları’nın sürdürülebilirliği. Çünkü büyümeyi sürdürmek için kâr etmek gerekiyor. Yani değerli yolcuların peşindeyiz. Demek istediğim Türkiye’ye gelen yolcular. Böylece 11 ülke belirledik; ABD, Kanada, Meksika ve Endonezya, Malezya, Japonya, Kore, Çin, Tayvan ve Avustralya. Biz de bu ülkelerden 10 milyon turist çekiyoruz ve bu yolcular kişi başı ortalama 3 bin dolar Türkiye’ye getiriyor” dedi.

Avrupa’nın en yoğun havalimanlarından olan İstanbul Havalimanı’na daha fazla döviz getiren turist getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Bolat, ”Uçaktaki koltukların dolu olması gerekiyor ama bu yolcunun değer kattığından emin olmalısınız. İnsanları birbirine bağlayacağız. İstanbul Havalimanı’na gelen her yolcuyu, gideceği yere ortalama 2 buçuk saatten daha az bir sürede ulaştırabiliyoruz ama insanlara bakın. Dünyada bulamadığınız şeyleri; kültür, tarih ve gastronomiyi İstanbul’da bulabileceklerini söylüyoruz” diye konuştu.

UÇAKLARIMIZDA HIZLI VE BEDAVA İNTERNET OLACAK

Karlılık oranlarıyla ilgili soruya da yanıt veren Bolat, yolcuların yakında ücretsiz internete girebileceğini dile getirdi. Geçen yıl daha iyiydi ve ama artık daha sağlıklı. Çünkü daha fazla rekabet var ve böylece kendinize bakabiliyorsunuz. Şu anda business class koltuklarımızı değiştiriyoruz ve iki yıl içinde her Türk Havayolu yolcusu bedava ama hızlı internete sahip olacak. Bu önemli. Zorluklar varsa, rekabet varsa o zaman müşteriyi memnun etmenin başka yollarını bulmaya çalışırsınız ifadelerini kullandı

Share