logo

THY ”VARLIK FONU” HABERLERİNİ YALANLADI

THY’nin Türkiye Varlık Fonu ile sermaye desteği veya finansman sağlanması için görüşme yürüttüğünü iddiasına yalanlama geldi.

Türk Hava Yolları’nın (THY) Türkiye Varlık Fonu (TVF) ile sermaye desteği veya finansman sağlanması için görüşme yürüttüğü şeklinde basında çıkan haberlere şirketten yalanlama geldi.

Kaynaklara dayandırılan haberde, sermaye desteği ya da finansman sağlama şeklinde olabilecek yöntemler üzerinde Türkiye Varlık Fonu ile çalışıldığı bildirilmişti.

Türk Hava Yolları (THY) tarafından haber ve söylentilere ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Bugün basında yer aldığı şekilde Ortaklığımıza sermaye desteği verilmesi ya da finansman sağlanması amacıyla görüşmeler yapıldığı konusunda tarafımıza herhangi bir bilgi intikal etmemiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” bilgisi yer aldı.

Varlık Fonu: THY hissesi satmayacağız

THY’de yüzde 49,12’lik hisseye sahip olduklarını hatırlatan Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Sönmez, hisse satışı ile ilgili planlarının olmadığını söyledi.

‘ TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, “THY’de hisse satışı ile ilgili hiçbir planımız bulunmamaktadır ve kurum kendi finansman süreçlerini başarılı bir şekilde yönetmektedir. THY’nin havacılık sektörünün zor bir sınav verdiği Kovid-19 sürecini başarıyla atlatacağına inancımız tam. Ancak en kötü senaryoda da TVF olarak THY’nin her zaman arkasındayız.” ifadelerine yer verdi.

 

Share