logo

THY’NİN ‘İYİLİĞE UÇAN’ EKİPLERİNDEN ‘HAYAT EVE SIĞAR’ DESTEĞİ

Türk Hava Yolları(THY) kabin ekipleri tarafından kurulan ve Elazığ’da da bir anaokulunun inşaatını üstlenen ‘İyiliğe Uçanlar Derneği’, yeni projeleri “Dilek Ağacı” ile koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitimlerine evlerinde devam eden, dışarıda özgürce oyun oynayamayan ihtiyaç sahibi çocukların hayallerini dijital ortamlar aracılığıyla gerçekleştiriyor.

Projede ihtiyaç sahibi çocukların dilekleri sosyal medya aracılığıyla alınıyor, dernek üyesi yardımseverler e- ticaret platformları ve kargo şirketleri aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarını adreslerine yönlendiriyor. Hediyeler çocukların yüzünü güldürdü.
Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgınına yakalananların sayısı dünya genelinde artıyor.Türkiye’de de vakaların görülmesiyle birlikte alınan tedbirler kapsamında eğitim-öğretimin ertelenmesinin ardından, öğrenciler uzaktan eğitimle derslerine devam ediyor. Türkiye, dünya üzerinde yayılımı devam eden koronavirüs ile (Kovid_19) mücadele etmeye ve yurt çapında tedbirler almaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ulusal farkındalık hareketi ‘Hayat Eve Sığar’a bir katkı da Türk Hava Yolları kabin ekipleri tarafından kurulan ‘İyiliğe Uçanlar Derneği’nden geldi.

ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARINI EVLERİNE GÖNDERİYORLAR

Bugüne kadar ihtiyaç sahibi yüzlerce çocuğa farklı projelerle el uzatan dernek yeni projeleri “Dilek Ağacı” ile koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitimlerine evlerinde devam eden, dışarıda özgürce oyun oynayamayan çocukların hayallerini dijital ortamlar aracılığıyla gerçekleştiriyor. Projede ihtiyaç sahibi çocukların dilekleri sosyal medya aracılığıyla alınıyor, dernek üyesi yardımseverler e- ticaret platformları ve kargo şirketleri aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarını adreslerine yönlendiriyor.

 

Share