logo

TÜRK HAVA KUVVETLERİ’NİN 104. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

turk_yildizlari

Türk Hava Kuvvetlerinin 104. yıl kutlamaları kapsamında İzmir’de düzenlenen gösteriler nefesleri kesti. Binlerce vatandaşın katıldığı gösterilerde, Solo Türk ve Türk Yıldızları güne damgasını vurdu.

izmir

Türk Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunun 104. yılı kutlamaları, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında hava gösterileri şenlik havasında gerçekleşti. Gösterilere Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ve binlerce vatandaş katıldı.

tildiz_03

Havacılık tutkunlarını buluşturan etkinliklerde Solo Türk’ün ve Türk Yıldızlarının gösterisi nefesleri kesti.

solo_turk_1

Etkinlikte, Türk Hava Kuvvetleri Envanter Geçişi, Hava Kuvvetleri Paraşüt Ekibi, Ali İsmet Öztürk Hava Akrobasi gösterisi, Statik Uçak gösteri alanı, Jet model uçakların gösterisi, Cazın Kartalları konseri, İzmir Devlet Türk Dünyası ve Müzik Topluluğu ile çocuk oyun alanları da yer aldı. Helikopter uçuş gösterisi de yapılan alanda sergilenen uçakları ise katılan vatandaşlar yakından inceleyerek fotoğraf çektirdi.

turk_yildizlari

Kimsenin henüz deneyemediği hareketleri yaptıklarını ve dünyanın her kıtasından talep aldıklarını söyleyen Solo Türk pilotu birinci Yüzbaşı Yusuf Kurt, “Aslında uçuş olarak biz çok yüksekten dünyayı küçük olarak görüyoruz gibi algılanıyor ama F16’yı uçurmak tamamen güç zevki. Bu kadar büyük bir güce havada her şeyi yaptırmanız çok büyük haz, büyük bir gurur ve duygu” dedi. Solo Türk ikinci pilotu Erhan Güner de “Tabi ki heyecan ve gurur var, uçarken özellikle yerdeki atmosferi hissettiğimizde büyük bir gurur duyuyoruz, bizi daha çok heyecanlandırıyor” diye konuştu.

thk_104

Gösterileri izlemek için ailesiyle birlikte gelen İlker Çağlar, “Çok güzel bir gösteri. Gerçekten merakla bekliyoruz sıradaki gösteriyi. Ailecek buradayız” dedi. Türk Hava Kuvvetleri envanter geçişi, Hava Kuvvetleri paraşüt ekibi, Ali İsmet Öztürk hava akrobasi gösterisi ile devam etti.

izmir_1

HABERİN VİDEOSU

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?