logo

YANARDAĞ FAALİYETE GEÇTİ! THY UÇUŞLARINI İPTAL ETTİ

Filipinler’de Taal Yanardağı’nın yeniden faaliyet geçerek kül püskürtmesi üzerine 8 bin kişi bölgeden tahliye edildi. Manila Uluslararası Havaalanı’nda uçuşlar askıya alındı.

Yaklaşık 1 kilometre yüksekliğe kül püskürten yanardağda meydana gelen patlama sonucu sarsıntılar yaşandı. Manila Uluslararası Havalimanı tarafından yapılan açıklamada, “Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı’ndaki uçuşlar, Taal Yanardağı’nın kül püskürtmesi nedeniyle geçici olarak askıya alındı” denildi.

Yanardağdan yükselen dumanlar arasında yoğun şimşek çakmaları görülmesi üzerine, çevredekiler panik yaşadı.

Başkent Manila’nın güneyindeki yanardağda meydana gelen patlama sonrası 8 bin kişi bölgeden tahliye edildi. Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü, tehlike seviyesini 3 olarak açıkladı.

THY UÇUŞLARINI İPTAL ETTİ

Filipinler’de başkent Manila’nın yakınlarında bulunan Taal Yanardağı’nın patlaması sonrasında Manila Havalimanı’ndan yapılan uçuşlar da olumsuz etkilendi. Türk Hava Yolları (THY), Filipinler’de bir yanardağın patlamasının ardından başkent Manila’ya olan uçuşlarını karşılıklı olarak iptal etti.

Bölgede etkili olan duman ve kül yağışı nedeniyle Manila Havalimanı’na yapılan birçok havayolu şirketi uçuşlarını iptal ediyor. Taal Yanardağı’nın harekete geçmesiyle alarm seviyesine geçilen Filipinler’de, özellikle çevredeki yerleşim alanlarında yaşayanların tahliye edildiği öğrenildi.

Share