logo

YOLCUNUN BOMBA ŞAKASI KRİZ YARATTI!

ABD’nin Florida eyaletinde Kanada’nın Montreal kentine seyahat eden yolcu, el bagajında bomba olduğu şakası krize yol açtı.

Geçtiğimiz salı günü Canada Air Hava Yolları’nın Fort Lauderdale – Montreal seferinde 53 yaşındaki yolcu Nathalie Dorothee Tremblay, el bagajında bomba olduğunu söyledi.

Başüstü dolaba sığmayan bagajı gösteren uçuş ekibine, ‘İçinde bomba var’ diyerek şaka yapmaya çalışan yolcu, uçağın tahliye edilmesine ve havalimanında geniş güvenlik önlemlerinin alınmasına yol açtı.

Fort Lauderdale-Hollywood Uluslararası Havalimanı’nda ikinci terminal bir süre için uçuşlara kapatıldı, uçuşlarda 3 saate kadar süren gecikmeler yaşandı.

Bomba imha ekipleri şüpheli çantayı aradı ve çantanın temiz olduğunu teyit etti.

Olayın ardından sorguya alınan yolcu Nathalie Dorothee Tremblay, tam olarak ne söylediğini hatırlamadığını söylese de daha sonra şaka amaçlı ‘Valizde umarım bomba yoktur’ dediğini ifade etti.

Tremblay sorgunun ardından tutuklandı ve kefaletle serbest kalması için 5 bin dolar ödemesi gerektiği söylendi.

Olayla ilgili Tremblay’ın avukatı tarafından yapılan açıklamada, müvekkilinin sıradan bir şakasının kaosa dönüştüğünü ve olaydan ders çıkardığını düşündüğünü söyledi.

Share