logo

25 EKİMDE BAŞLAYACAK MİAMİ UÇUŞLARINDA YER KALMADI

thy_miami_1

Bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde San Francisco ve Miami hattını açan THY, yolcuların talebini karşılamakta zorlanıyor.

495 Euro fiyatla satışa çıkan Miami hattı, iki haftada rekor sayıda rezervasyon aldı. 25 Ekim’de başlayacak seferler için, daha şimdiden uçaklarda yer bulmak imkansız hale geldi.

THY bir dönem uçtuğu Miami hattını, 11 Eylül saldırılarının ardından kapatmıştı. THY 14 yıl sonra Miami seferlerine tekrar başlıyor. Amerika’nın cazibe ve eğlence merkezi Miami’ye İlk sefer 25 Ekim 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek. Özel bir kampanya ile hattı satışa açan THY, iki hafta içinde tam 5 bin bilet sattı. 25 Ekim’den sonra 2 ay süreyle yapılacak uçuşlarda tüm rezervasyonlar daha şimdiden doldu.

kabin

KASIM SONUNA KADAR UÇAKLARDA YER YOK !

THY Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, uçuşlara 5 ay kala  Miami seferleri için talebi karşılamakta zorlandıklarını söyledi. Olmuştur “Herkesin dilediği zaman uçabileceği tarih, Kasım sonunu bulabilir. THY olarak Miami hattına hızlı bir giriş yapıyoruz. Kasım ayı, yüksek sezonun başlangıcı. Zaten iki haftada aldığımız 5 bin rezervasyon bunun göstergesi. İstanbul’dan Miami uçuşlarına her gün uçarak başlıyoruz. THY için çok önemli bir hat olacağına inanıyoruz” dedi.

Miami, THY’nin Amerika kıtasında Buenos Aires, Sao Paulo, Toronto, Chicago, Houston, Los Angeles, New York, Washington, Boston, Montreal ve San Francisco’nun ardından uçuş sağlayacağı 12. nokta olacak. Miami sonrasında önümüzdeki yıl planda Atlanta var. Ancak bu konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama THY’den gelmedi.

ahmet_olmustur_1

THY KÜBA’YA NE ZAMAN UÇACAK ?

En çok sorulan soruların başında THY’nin Küba’da Havana’ya uçup uçmayacağı geliyor. Ahmet Olmuştur, THY’nin Küba planlarını anlatırken “Küba bizim için ciddi bir potansiyele sahip. Ancak trafiğin tüm yıla yayılmaması en büyük dezavantaj. Beşince trafik yani Havana’dan devam edilecek diğer bir nokta ve arada yolcu taşıma gibi haklar alınabilirse Havana seferleri başlayabilir. Gerek THY, gerekse de Dışişleri Bakanlığı bu konuda yoğun temasta” diye konuştu.

Mexico City veya Bogata gibi diğer Orta Amerika noktaları için en büyük sorun, havalimanlarının yüksek rakımı. Havacılıkta havalimanının deniz seviyesinden yüksekliği arttıkça bu durum uçakların performansını olumsuz etkiliyor. Tam kapasite kargo, yolcu ve yakıtla Boeing 777-300ER’ın bu yükseklikten kalkması mümkün değil. Örneğin Lufthansa bu bölgedeki uçuşlarını dört motorlu Boeing 747-8 ile yapıyor.

AFRİKA’DA YENİ NOKTALAR YAKINDA !

THY’nin kara kıta Afrika’daki operasyonu ise dikkat çekici. Yıllardır birlikte yapılan Güney Afrika’da Johannesburg ve Cape Town seferleri ayrıldı. Uçağın bekleme süresinde ise Johannesburg’tan Maputo’ya uçuş yapılacak. Mozambik’in başkenti olan Maputo seferleri 28 Ekim’den itibaren başlayacak.

Afrika’daki yeni nokta ise Bamako. Mali’nin başkenti olan Bamako uçuşları bugünden itibaren haftada iki gün karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments