logo

296 KİŞİNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ !

Malezya Havayolları’nın 17 Temmuz’da Ukrayna’da düşen MH17 sefer sayılı uçağında hayatını kaybeden yolculardan 296’sının kimliği tespit edildi. Kimliği belirlenemeyen sadece iki kişi kaldı.

Hollanda Güvenlik ve Adalet Bakanlığı, cenazelerin muhafaza edildiği Hilversum kentindeki Van Oudheusden askeri kışlasında devam eden teşhis işlemleri kapsamında bu hafta bir kişinin daha kimliğinin belirlendiğini açıkladı.

malezya_kaza_ceset

Kimliği tespit edilen son kurbanın Hollanda vatandaşı olduğu kaydedilen açıklamada, şu ana kadar teşhis edilen yolcu sayısının 296 olduğu bildirildi. Askeri kışladaki kalıntılar içinde kimlikleri belirlenmeye çalışılan son iki yolcunun da Hollanda vatandaşlığına sahip olduğu belirtildi.

CENAZELER TEK TEK TEŞHİS EDİLDİ 

Hilversum kentindeki askeri kışlada geçen sene Temmuz ayından bu yana muhafaza edilen cenazelerin teşhis işlemleri, Hollandalıların yanı sıra aralarında Avustralya, Almanya, Belçika, İngiltere, Malezya, Endonezya ve Yeni Zelanda’dan isimlerin olduğu yaklaşık 200 kişilik uzman ekip tarafından yürütülüyor

Ukrayna’nın Rusya sınırına yakın bölgesinde 17 Temmuz’da düşen Malezya Havayolları’nın MH17 sefer sayılı Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 kişilik mürettebattan kurtulan olmamıştı. Kazada hayatını kaybedenlerden 196’sı Hollanda vatandaşıydı.

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi, kazaya ilişkin hazırladığı ön raporda, uçağın muhtemelen dışarıdan gelen bir nesneyle düşürüldüğünü, pilotaj hatasının söz konusu olmadığını açıklamıştı. Ukrayna yönetimi, uçağın füzeyle vurulduğunu iddia etmiş, olaydan Rusya yanlısı ayrılıkçıları sorumlu tutmuştu. Ayrılıkçılar ise Ukrayna ordusunu suçlamıştı.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments