logo

3. HAVALİMANINDA ÇALIŞACAK 100 BİN KİŞİ ARANIYOR!

ucuncu_havalimani

İlk fazı 2018’in başlarında bitecek olan İstanbul yeni havalimanında işletme, terminal ve ticari ünitelerde istihdam edilmek üzere, 100 bin kişi işe alınacak.

Toplam 100 bin olarak planlanan istihdam rakamının dolaylı olarak 1 milyon kişiye ulaştığını dile getiren İGA İnsan Kaynakları Direktörü Demet Gürsoy, “Güvenlik için 4 bin kişi istihdam edeceğiz. Bu rakam küçük bir ilin emniyet ekibi kadar” dedi.

ucuncu_insaat

ARANANLARDAN 60 BİN’İ BEYAZ YAKALILAR

“Proje bittiğinde 100 bin kişinin yüzde 60’ı beyaz yüzde 40’ı ise mavi yakalı olacak. Özellikle farklı havalimanı çalışanlarından ciddi oranda başvuru alıyoruz” diyen Gürsoy, toplam başvurunun yüzde 20’sinin farklı havalimanındaki çalışanlardan geldiğini vurguladı.

Eleman bulma sıkıntısı yaşamadıklarını dile getiren Gürsoy, “2016’nın ikinci yarısından itibaren işe alımlar başlayacak. 2018’e kadar bütün alımları tamamlamış olacağız” diye konuştu. İşe alımlarda önceliği, teknik ve operasyonel departmanlara vereceklerini söyleyen Gürsoy, uluslararası havalimanlarından danışmanlık aldıklarını, bu denli büyük bir projenin kusursuz yönetilmesi için çok titiz çalıştıklarını ifade etti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’yle işbirliği içinde alınacak personele eğitim de vereceklerini belirten Gürsoy, “Yöneticileri şimdiden yurtdışı eğitimlerine göndermeye başladık” dedi.

erdogan2

“ASGARİ ÜCRETE İTİRAZIMIZ YOK”

1300 lira olması öngörülen asgari ücretle ilgili düşüncelerini sorduğumuz Gürsoy, maaşlarda dengenin bozulmaması için işverene de destek verilmesi gerektiğini söyledi. “Asgari ücretin işverene yükleyeceği yüzde 30 ekstra maliyetin yüzde 15’ini devlet yüzde 15’ini de işveren üstlenirse herkes mutlu olur” diyen Gürsoy, riskli işlerde çalışanların hizmet sektörüne kaymaması için maaş skalasının yeniden düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments