logo

32 BİN DOLARLIK UÇAK BİLETİ TÜKENDİ !

etihad

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ikinci büyük havayolu şirketi Etihad’ın, Abu Dab-New York arasındaki uçuşunda uygulamaya koyduğu üç odalı suiti yoğun ilgi gördü.

Ücreti 32 bin dolar olmasına karşın havayolu şirketi, insanların burada uçabilmek için sıraya girdiğini açıkladı. Etihad, lüks kategorisindeki bu yeni uygulamanın New York-Abu Dabi uçuşlarında Aralık ayında başlayacağını ancak tüm biletlerin neredeyse bitmek üzere olduğunu duyurdu.

etihad_suit

Aralık ayında başlayacak üç odalı suit ile uçuşlarda Boeing 777 uçağı yerine Airbus A380 superjumbo uçağı kullanılacak. Çift katlı jetin üst katında oturma odası, özel banyosu ve iki kişilik yatak odası bulunan bir suit yer alacak. Üstelik bu suitte uçanlara bir de uşak hizmet edecek.

Etihad CEO’su James Hogan, yeni uygulamalarına önemli oranda talep geldiğini belirterek, çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ve beklentilerinin ötesinde rezervasyon talebi geldiğini söyledi. Etihad, bu odayı geliştirmek için altı yıl harcadı. Bu oda ilk olarak Abu Dabi-Londra gibi denizaşırı rotasındaki A380’de hizmete konuldu.

New York ise ultra lüks uygulamayı 1 Aralık’tan itibaren görecek. Havayolu ilk New York Residence biletini ise, Mart ayında bu açıklamayı yaptığı andan birkaç saat sonra sattı.

APRON24.COM

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?