logo

ABD,SURİYE UÇAĞINI DÜŞÜRDÜ!

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Rakka yakınlarında Suriye hava kuvvetlerine ait bir savaş uçağını düşürdüğü bildirildi.

Suriye Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bugün öğle saatlerinde uçağımız, DEAŞ’le mücadeleye yönelik görevini yerine getirirken düşürüldü. Bu olay koalisyon güçlerinin eylemlerini DEAŞ ile koordine ettiklerinin bir teyidi” denildi. Pilotun ise henüz bulanamadığı belirtildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan (CENTCOM) yapılan açıklamada ise Suriye rejimine ait SU-22 savaş uçağının, Tabka ilçesinin güneyinde Suriye Demokratik Güçleri’ni vurması üzerine ABD F/A 18 Super Hornet uçakları tarafından yerel saatle 18.43’te düşürüldüğü bildirildi.

REJİMLE SDG ÇATIŞIYOR

Uçak düşürme olayı, ABD destekli, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’nin ana bileşeni olduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin ve Suriye ordusunun Rakka’da ilerledikleri haberlerinin ardından geldi. İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Örgütü, rejim güçleri ile ABD desteğiyle Rakka’ya ilerleyen Suriye Demokratik Güçleri’nin dün akşam kentin güneyindeki iki köyde çatıştığını da bildirdi.

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments