logo

AHL’DE ÇİFTE BOMBA PANİĞİ !

Son dönemde THY uçaklarına yönelik bomba ihbarları dikkat çekerken, bugün Atatürk Havalimanı’nda çok ilginç bir ihbar olayı yaşandı.

thy_bomba

Önce, Frankfurt seferini yapan Lufthansa hava yollarına ait LH-1305 sefer sayılı uçak, pilotun kargodan ses duyması üzerine İstanbul’a geri döndü. Lufthansa uçağı limanın güvenli bir köşesine par ettirilerek arama yapılmaya başlandı.

AYNI SAATLERDE THY UÇAĞINA İHBAR YAPILDI !

Türk Hava Yolları’nın TK-1305 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi TC-JHL kuyruk tescilli yolcu uçağı da, saat 10.00’da Malaga seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. Uçak havalandıktan kısa bir süre sonra emniyet ekiplerine gelen bomba ihbarı nedeniyle THY uçağının geri dönmesi istendi. Bunun üzerine Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi, uçağın kaptan pilotu ile irtibata geçti. Uçak saat 11.00’da Atatürk Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirirken, bomba araması için güvenli bir park alanına çekildi.

a11

LUTFHANSA DA GERİ DÖNDÜ !

Frankfurt seferini yapan Alman Lufthansa Hava Yolları’nın yolcu uçağı ise, sabah pilotun kargo bölümden ses duyması üzerine Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Lufthansa Havayolları’nın LH-1305 sefer sayılı Airbus A321 tipi yolcu uçağı Frankfurt seferini yapmak üzere saat 06.10’da 180 yolcusuyla Atatürk Havalimanı’ndan havalandı.

Uçak havalandıktan kısa bir süre sonra pilot, uçağın kargo bölümünden bir ses duydu. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’yle irtibata geçerek geri döneceğini bildirdi. Uçak saat 07.10’da sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi.

Pilotun “Kargo bölümünden ses duydum, bomba araması yapılsın” sözlerine üzerine, uçak güvenli bir park alanına çekildi. Yolcular terminale alınırken, polis kabin ve kargo bölümünde güvenlik prosedürü gereği arama yaptı. Valizler uçak altına getirilen mobil X-Ray cihazıyla kontrol edilirken uçakta her hangi bir maddeye rastlanmadı.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?