logo

AHL’DE KARLA AMANSIZ MÜCADELE!

ucak_kuyruk_kar

İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda gece boyunca seferlerde aksamalar yaşandı. Karla mücadele ekiplerinin yoğun mesaisi sonucu sabah saatlerinde pistler hava trafiğine açıldı.

ucak_kar-3

İstanbul’da etkili olan kar fırtınası nedeniyle yüzlerce seferi iptal olan Atatürk Havalimanı’nda karla mücadele ekiplerinin çalışmaları aralıksız sürüyor. Akşam saatlerinde başlayan ve ilerleyen saatlerde etkisini arttıran yağış nedeniyle karla dolan pisti ve aprondaki önemli noktaları temizlemeye çalışan DHMİ ekipleri, akşam başladıkları kar mesaisini gün ağardıktan sonra da sürdürüyor.

ucaklar_kar

4 ŞİRKETİN 1120 SEFERİ İPTAL EDİLDİ

Kar küreme araçları pistlerin iniş ve kalkışlara açık tutulabilmesi için aralıksız çalışmasıyla devam ediyor. Gece saatlerinden itibaren olumsuz hava koşulları nedeniyle sık sık duran hava trafiği nedeniyle Türk Hava Yolları ve idğer 3 büyük havayolunun 1120 seferi iptal edildi. Başka hava meydanlarına yönlendirilen uçak sayısının ise yaklaşık 100’e yaklaştığı öğrenildi.

PİSTLER DEVAMLI TEMİZLENİYOR

Edinilen bilgiye göre gece arlıklarla kapanan pistlerin karla mücadele çalışmaları sonucunda sabah saatleri itibariyle iniş ve kalkışlara açık olduğu öğrenildi. Tarifelerde yaşanan aksamalar ve iptaller nedeniyle uçaklar henüz iniş ve kalkış yapmaya başlamadı.

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments