logo

AHL’DE PİST BAKIMI YAPILIYOR !

ucak_kuyruk-5

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Sefaköy-Florya yönündeki 3 bin metre uzunluğa sahip 35 sağ pisti bakım ve onarım çalışmaları için 70 günlüğüne kapatıldı.Yetkililer, bu kapanmanın uçuş trafiğinde olumsuzluk yaratmayacağını belirtti.

ahl_pist-ucak-kuyruk

SEFAKÖY-FLORYA PİSTİ BAKIMA ALINDI

Günde ortalama binden fazla uçağın kullandığı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, zamanla aşınan pistlerde bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. 3 bin metre uzunluğundaki Sefaköy-Florya yönündeki 35 sağ pisti bozulma ve aşınmaların giderilmesi için kapatılarak dünden itibaren bakıma alındı. Uçakların iniş ve kalkışlarda sorun yaşanmaması için, pistteki bakım ve onarım işleminin zorunlu olduğu belirtildi. Çalışmaların hava trafiğini olumsuz etkilemeyeceği de dile getirildi. Pist, yoğun uçak trafiğinin yaşandığı yaz sezonuna yetiştirilecek. 35 sağ pisti kapatılmadan önce havayolu şirketlerinin mağdur olmaması için yetkililerin tüm önlemleri aldığı ifade edildi.

thy_kokpit_pilot

PİLOTLARA NOTAMLA BİLDİRİLDİ

Yine pistin kapalı olması, pilotlara bir NOTAM ile bildirildi. NOTAM olarak adlandırılan havacıları bilgilendirme notunda, inşaat çalışmaları nedeniyle pistin 6 Nisan-17 Haziran arasında kapalı olacağı bilgisi verildi. Pistin kapalı olduğu tarihler arasında Atatürk Havalimanı’nda iniş ve kalkışlar yine Sefaköy-Florya yönündeki 17-35 sol ve Ataköy-Florya yönündeki 05-23 pistinden yapılacak.

 

Gökhan Artan/Habertürk

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments