logo

AIR CANADA TÜRKİYE İLE BÜYÜYECEK

Air Canada_Gorsel

2013 yılında Türkiye pazarına giren Air Canada’nın Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever, Air Canada’nın global büyümesinde Türkiye’nin de katkısı olduğunu belirterek, “Türkiye bizim için çok önemli” dedi.

İKİNCİ ÇEYREK SONUÇLARINI AÇIKLADI

Sürdürülebilir büyüme hedefiyle 5 kıtada 200’den fazla noktaya tarifeli seferler düzenleyen Air Canada, global büyümesini sürdürüyor. 2016 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Air Canada, 2016 yılının ikinci çeyreğinde 3,143 milyar Kanada Doları yolcu geliri (System Passenger Revenues) elde etti, trafik artışı ise yüzde 9,3 olarak gerçekleşti. Bir önceki yılın aynı dönemine göre faaliyet gelirlerini 44 milyon artırarak 3,458 milyon Kanada Doları’na çıkartan Air Canada’nın vergi öncesi karı ise 605 milyon Kanada doları olarak gerçekleşti. Yılın ikinci çeyreğini ciro ve trafik bazında artış ile tamamlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Air Canada Global CEO’su Calin Rovinescu, ana finansal göstergelerde sürdürülebilir başarılarını devam ettireceklerini ifade etti.

air_canada_nedime_konuksever

TÜRKİYE’NİN BÜYÜMEDE KATKISI ÇOK

Air Canada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever, Air Canada’nın global olarak büyümesinde henüz çok genç bir pazar olan Türkiye’nin de katkısı olduğunu belirterek, “Air Canada olarak Türkiye’ye olan güvenimiz çok yüksek. Son teknoloji Boeing 787 Dreamliner uçaklarımızı Türkiye’ye getirerek bir ilki gerçekleştirdik. Bu nedenle seferlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Yolcu sayımız her geçen gün artıyor. Bunda ABD’ye sağladığımız kolay ulaşım imkanının da büyük rolü var. Diğer yandan, gelirlerimizdeki artış Kanada üzerinden seyahat eden uluslararası yolcuları da kapsıyor. Her gün İstanbul-Toronto seferlerimize ara vermeden devam ediyor, müşterilerimizi 60 Kanada, 60 ABD şehri olmak üzere 5 kıtada toplam 200 varış noktasına ulaştırıyoruz. Bu durum bize, ana aktarma noktalarımızı yolcularımız için cazip ve etkin bir seçenek olarak geliştirdiğimizi bir kez daha gösterdi. Faaliyet gösterdiğimiz pazarlardaki makroekonomik veya jeopolitik gelişmelere ve doğal afetlere hızlı adapte olarak, esnek ve güçlü finansal yapımızla sektörde küresel lider olma hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu kapsamda Türkiye pazarına da güveniyor, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda ürün ve hizmetlerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz” dedi.

İSTANBUL-TORONTO SEFERLERİ

Air Canada’nın İstanbul-Toronto direkt seferleri, Boeing 787 Dreamliner ile aralıksız devam ediyor.
2013 yılında Türkiye pazarına girerek, İstanbul-Toronto arasında her gün direkt sefer düzenleyen Air Canada, Türkiye’de de büyümeye devam ediyor. İstanbul seferlerini Air Canada için özel dizayn edilmiş 3 kabinden oluşan en son teknoloji ve jetlag etkilerini ortadan kaldıran Air Canada B787 Dreamliner uçağı ile gerçekleştiren Air Canada; konfor, daha az türbülans, daha fazla oksijen ve üst düzey kalitede yeme, içme ve kabin hizmeti ile yolcularına benzersiz bir uçuş deneyimi yaşatıyor. Business Class ve Staralliance Gold üyelerine, Air Canada’nın 21 ödül sahibi ve eşsiz bir hizmet deneyimi sunan Maple Leaf Lounge’unu kullanma imkanı da sunuluyor.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?