logo

AIR FRANCE 5 BİN KİŞİYİ DAHA KAPIYA KOYACAK

air-france-airbus-1

Air France’ın maliyetleri azaltma planının ikinci aşamasına geçmesi durumunda. 5 bin çalışanını daha işten çıkarmayı planladığı iddia edildi.

Pazartesi günü merkez ofisindeki toplantısında 2900 işçi çıkaracağını açıklarken öfkeli çalışanlarının baskınına uğrayan şirket yetkilileri, Reuters’ın iki işçi sendikası kaynaklarına dayandırdığı bu rakamı yalanladı.

Gelişmeleri değerlendiren Fransa Başbakanı Manuel Valls “Mücadele sonunda Air France’ın ayakta kalması gerekiyor. Hükümet hisselerin yüzde 17’sine sahip. Ve burada yönetimi, Air France için gerçekten gerekli olan reformları yapması adına destekliyor. 2016 yılının Şubat ayından itibaren geçerli olacak B Planı’nı hayata geçirmek zorunda kalmamıza daha birkaç hafta var. Bu da Air France’da zorunlu işten çıkarmalar değil ama çok sayıda ayrılık olacağı anlamına geliyor” diye konuştu.

Air France ise işten çıkarılacakların sayısı ile ilgili yeni iddialara, yayınladığı yazılı açıklama ile cevap verdi. Açıklamada, şirketin iş hacmini ve rekabeti korumak için farklı senaryolar üzerinde çalıştığı, 2018, 2019 veya daha sonraki yıllarda çalışan sayısında değişiklik yapmak gibi gizli bir planı olmadığı belirtildi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?