logo

AKFEN ORTAKLARINDAN TÜRKİYE’YE TAM GÜVEN

ahl_ucaklar

AKFEN’İN TÜM YABANCI ORTAKLARININ TÜRKİYE’YE DUYDUĞU GÜVEN DÜNYA BASININDA

Türkiye’de iş yapan bazı yabancı şirketler Türkiye’nin önde gelen altyapı holdinglerinden Akfen ile birlikte uluslararası Financial Times gazetesine verdiği ilanla, tüm dünyaya Türkiye’ye güven ve yatırım mesajı verdiler.

akfen_financel_times

Financial Times’da yayınlanan ilanda, “Türkiye’nin güçlü ekonomisinin, dünya ekonomisi ile başarılı entegrasyonu ve fonksiyonel ekonomisi ile iş için elverişli ortam sunmasından dolayı Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz. Türk ve yabancı ortaklarımızla ve yatırımcılarımızla beraber Türkiye’deki ticari operasyonlarımızın, faaliyetlerine başarıyla devam ettiklerini, yatırımlarımızın ve işbirliklerimizin sürdürülebilir büyümelerinde hız kesmeden ilerlediğini gururla belirtiriz, ülkenin gelişimini desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

hamdi_akin

“YABANCI ORTAKLARIMIZIN TÜRKİYE İŞTAHINDA AZALMA YOK”

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Yabancı ortaklarımızın Türkiye iştahında bir azalma olmadığı gibi yeni yatırımlar için hep birlikte istekli bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Milletimiz demokrasi ve istikrarı çok önemsiyor ve bunu hiçbir şeye feda etmiyor. Bunu nasıl koruyacağını da artık çok iyi biliyor. Yabancı ortaklarımız da bu durumun farkında. Ayrıca farklı platformlar üzerinden diğer tüm paydaşlarımıza ve Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen bütün yabancı yatırımcılara ülkemize olan inancımızı anlatmak istedik. Şahsen, orta ve uzun vadede ülkemize gelen yabancı yatırımların sayısının artacağına inanıyorum” dedi.

2 Ağustos 2016 Salı günü yayınlanan ilanda Akfen Holding’in iştirakleri ve bağlı ortaklıkları ile birlikte Fransa’dan Aeroports de Paris (TAV) ve Accor Hotels (Akfen GYO), Singapur’dan Port Singapore Authority (MIP), Almanya’dan Heinemann (ATÜ), Birleşik Krallık’tan Souter Investments (İDO) ve United Insurance Brokers (IBS Sigorta Brokerliği) ile İsrail’den TAHAL (Akfen Su) gibi yabancı ortakları yer aldı.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?