logo

ALMANYA’DA BOMBA ALARMI!

Almanya’nın Stuttgart kentinde bomba ‘tehlikesi’ nedeniyle ‘Bulgaria Air’ şirketine ait bir uçak tahliye edildi. Havaalanındaki bütün iniş ve kalkışlar askıya alındı.  Alman Bild gazetesi, Almanya’nın Stuttgart kentinde bomba ‘tehlikesi’ nedeniyle bir uçağın tahliye edildiği ifade edildi. Bild, ‘Bulgaria Air’ şirketine ait bir uçakta bomba araması yapıldığı ve yerel saatle 12:00’de kalkması planlanan uçağın tahliye edilerek incelendiği belirtildi. Aynı zamanda havaalanındaki bütün iniş ve kalkışların askıya alındığı ifade ediliyor.
Alman basını, uçağın içinde yaşanan bir tartışma nedeniyle Alman polisinin olayı ‘bomba şüphesi’ olarak değerlendirdiğini öne sürdü. Polis köpeklerinin uçağın içinde bomba yapımında kullanılan maddelere yönelik arama yaptığı belirtilirken, bomba imha ekiplerinin olay yerinde olduğu ifade edildi.
Bild’in haberine göre, tartışan yolculardan birisi yüksek sesle diğerini ‘saldırgan’ olmakla suçladı. Bu ithamların diğer yolcular tarafından duyulmasıyla uçak içinde yaşanan panik üzerine 180 kişilik uçak hızlı bir şekilde tahliye edildi.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments