logo

AMAC ORTA DOĞU’YA 3 JET SATTI!

AMAC Aerospace Pilatus PC-12NG Görseli (3)X

AMAC Aerospace yetkilileri, Orta Doğu’ya üç adet Pilatus PC-12 jet sattıklarını açıkladı.

Özel jet dönüşüm, bakım, onarım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace, Pilatus PC-12 iş jetlerinden üç adet satıldığını duyurdu. İki uçağın Birleşik Arap Emirlikleri’ne, bir uçağın ise Türkiye’ye satıldığını duyuran AMAC Aerospace, ilerleyen dönemde de Orta Doğu bölgesinden potansiyel müşterileri bekliyor

Satılan iki uçaktan ilki Mart 2016 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne teslim edildi. AMAC Aerospace, teslim edilen bu uçağın Abu Dhabi Air Expo’da da sergilendiğini duyurdu.

Amac Aerospace Turkey - Pilatus İmaj Görseli

Haziran 2016 tarihinden itibaren Birleşik Arap Emirlikleri’nde tek turboprop motor ile çalışan ilk ticari operasyonu gerçekleştirecek olan Pilatus PC-12, Abu Dhabi’deki Al Bateen Havalimanı’nı üs olarak kullanarak operasyonları buradan sürdürecek. Sipariş edilen diğer uçak ise 2016’nın dördüncü çeyreğinde müşteri filosuna katılacak.

Özel kullanım için satıldığı duyurulan üçüncü Pilatus PC-12NG uçağı ise , Eylül 2016 tarihinde Türkiye’deki müşterisine teslim edilecek.

_AMAC Aerospace Turkey -Pilatus PC-12NG Jet

“HEDEF PAZARIMIZ ORTADOĞU”

AMAC Aerospace Satış Müdürü Mohammad Badran üç uçağın satışıyla ilgili açıklamasında, “PC-12NG’nin gözle görülür avantajlarını Orta Doğu bölgesinde görmekten oldukça mutluyuz. Son zamanlardaki müşterilerimiz de uçaklar için yaptığı yorumlarda oldukça memnun olduklarını belirttiler. Bu sebeple biz de AMAC olarak yakın gelecek için özellikle Orta Doğu’dan potansiyel müşteri edinmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Çok yönlülüğü ile dikkat çeken Pilatus PC-12, zorlu şartlarda asfalt veya toprak pistlere de iniş sağlayabiliyor. 6 – 8 yolcu için üst düzey konforlu koltukları, eşsiz kargo kapısı gibi özelliklerin yanı sıra medikal tahliye ve kargo gibi görevleri üslenebilen Pilatus PC-12 maliyet konusunda da en düşük rakamlarla hizmet veriyor. Kolay bakım ve parça değişimi imkanı sağlayan Pilatus PC-12 ile , IFR ve VFR uçuşları da gerçekleştirebiliyor.

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments