logo

ANA-OĞUL EMİRATES’TE ÇALIŞIYORLAR

Emirates kabin ekibinde 20 yıl önce hizmet veren Sue Abdul, Emirates Havacılık Okulu mezuniyet töreninde sıradışı bir sürprizle kendi izinden giden oğlu Karim Hollosi ile buluştu.

Yıllar önce operasyon merkezine adım atıp Dubai’de işe alınan Sue, kabin ekibinde geçirdiği zamanı “1994 yılında yeni bir havayolu şirketi olan Emirates’te sadece 500 kabin görevlisi kadardık. Şimdi Karim’in yaşadıkları ise benimkinden çok farklı tüm dünyadan meslektaşları ile egzotik noktalara seyahat ediyor ve benim o zamanlar bildiğimden çok farklı bir Dubai’de yaşıyor” diye anlattı.

KARİM’İN EMİRATES VE UÇMA AŞKI, GENLERİNDEN GELİYOR

Emirates kabin ekibine Haziran 2014’te katılan Karim; “Her iki ebeveynim de uçma konusunda büyük bir tutkuya sahip, o yüzden benim de kaderimin bu olması pek de şaşırtıcı değil. Büyürken duyduğum hikâyelerden dolayı da Emirates benim için doğal bir tercih oldu” dedi. Annesi Sue ise “Kısa bir süre önce temizlik yapıyordum ve Karim’in çocukluk defterlerini buldum. Her birinde, Emirates hakkında bir şeyler ve üzerilerinde, çizilmiş küçük uçaklar vardı, oğlumun benim izimden geleceğini yıllar önce biliyordum” dedi.

TESADÜFFLERİN EN GÜZELİ BU OLSA GEREK

Karim’in kabin görevlisi mezuniyet törenine katılmak üzere Dubai’ye sürpriz bir ziyaret yapan Sue, bunun onu gururlandıran bir an olduğunu belirtti. Sue duygularını “20 yıl sonra o günlere sevgi ve nostalji ile bakıyorum ve Karim’in de burada harika bir geleceği olacağını bilmenin mutluluğunu ve rahatlığını yaşıyorum” sözleriyle dile getirdi.

Emirates, 135’ten fazla ülkeden gelen ve 55’ten fazla dil konuşan kabin ekibi ile hizmet sunmaya devam ediyor. Ve bugün itibariyle her biri Emirates Havacılık Okulu’nun kabin ekibi eğitiminden geçmiş 19 bin 500’den fazla kabin görevlisine istihdam sağlıyor.

EMİRATES HAKKINDA:
Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 83 ülkede 146 destinasyona taşıyor. 229 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçakla faaliyet gösteren Emirates’in toplam değeri 138 milyar doların üzerinde 293 uçak siparişi bulunuyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?