logo

ANADOLUJET AVRUPA’DA NERELERE UÇACAK ?

anadolujet_manset

Yurtdışı seferlerini teşvik için yayımlanan genelge kapsamında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türk Hava Yolları’nın  Anadolujet için Amsterdam, Brüksel ve Londra uçuşları için yaptığı talebi onayladı.

Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışı uçuşların artırılması amacıyla yürütülen çalışma kapsamında Borajet Havayolları’na Münih, Pegasus Havayolları’na ise Bakü ve Amman uçuşları için verilen izinlerin ardından THY’nin de Anadolujet için Avrupa’da üç noktaya uçuş düzenlemek için yaptığı başvuru kabul edildi.

Teşvikli hatlardan yararlanmak isteyen havayollarının başvurulanı değerlendirmeye devam eden SHGM, THY’nin AnadoluJet markasıyla uçuş gerçekleştirmek üzere Ankara – Amsterdam (Hollanda), Ankara-Brüksel (Belçika) ve Ankara – Londra (İngiltere) hatlarında uçuş talebini onayladı. Söz konusu hatlarda haftalık olarak yaz döneminde 3, kış döneminde ise en az 2 frekans olarak düzenlenecek seferlerin 3 ay içinde başlaması öngörülüyor.

Başkent’ten daha önce 6 ülkede 11 noktaya gerçekleştirilen uçuşlar, Genelge kapsamında tahsis edilen 6 yeni hatla birlikte 11 ülkede 17 noktaya ulaştı.

APRON24.COM

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?