logo

ANADOLUJET SAMSUN-BURSA UÇUŞLARINI ARTIRIYOR

anadolujet_bursa

AnadoluJet, 21 Ekim’de başlattığı Samsun – Bursa uçuşlarını ve yolcularına sunduğu ek hizmetleri Samsun’da düzenlediği bir toplantı ile tanıttı.

AnadoluJet, tüketici araştırmaları ve inovatif veri analizleri ile planladığı Samsun – Bursa uçuş rotasına ait karşılıklı seferleri haftada iki gün olarak icra ediyor. 80 bin Samsunlu’nun yaşadığı Bursa’dan Samsun’a olan havayolu yolcusu trafiğinin 2016’da artması bekleniyor.

Samsun için değer üretmeye odaklanan AnadoluJet, Samsun – Bursa hat açılış projesinin oluşum sürecine Ipsos Araştırma Şirketi ile yaptığı Bursa Seyahat Alışkanlıkları Araştırması ile başladı. İnovatif bir yaklaşımla ele alınan demografik veriler ve istatistikler sonucu yapılan analizler Samsun – Bursa hattının hizmete açılmasına ışık tuttu. Farklı rotaları da analize tabi tutan AnadoluJet, Samsun için çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Yeni hat ile birlikte AnadoluJet yolcuları, Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Bursa Yenişehir Havalimanı’na haftada iki gün olmak üzere karşılıklı seyahatlerini icra ediyor.

HALKIMIZIN İHTİYACI VARDI AÇTIK

AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan, “AnadoluJet olarak sahip olduğumuz 30 uçaklık filo ile Ankara’dan 36, İstanbul’dan Sabiha Gökçen’den 26, Bursa’dan 5 hat olmak üzere bugün toplamda 67 hat üzerinden 44 noktaya yılda yaklaşık 11 milyon yolcu taşıyoruz. Samsun; birbirinden güzel ilçeleriyle ve tarihiyle göz dolduran, ülkemiz açısından önem taşıyan bir liman kentimiz. Bursa ise en çok uçuş gerçekleştirdiğimiz 3. nokta. Bu iki önemli kenti birbiriyle buluşturan Samsun -Bursa hattımızın açılışı için her alanda olduğu gibi birçok araştırma ve analiz yürüterek bu iki kent arasında çok fazla trafik olduğunu gördük. Biz de halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda Bursa – Samsun hattını açmaya karar verdik. Şundan eminiz ki önümüzdeki günlerde Samsunlular da bu hatta sahip çıkarak, 2016’daki seyahatlerinde AnadoluJet’i daha fazla tercih edecekler. AnadoluJet olarak, Samsun ve Bursa için olduğu kadar ülkemizin diğer illeri için de değer üretmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?