logo

ANADOLUJET UÇAĞI ESENBOĞA’YA İNİŞTE TEHLİKE ATLATTI !

ucak-yildirim

Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolu Jet’in dün gece Adana – Ankara seferini yapan uçağında, korku dolu anlar yaşandı. Şimseklerin çaktığı, yağmurun şiddetini artırdığı fırtınalı havada uçak iniş sırasında terminale çarpmaktan son anda teğet geçerek kurtuldu. 

Anadolu Jet’in TK7105 sefer sayılı Adana-Ankara uçağı, Esenboğa Havalimanı’na inişe geçtiği sırada teğet geçerek Ankara semalarında tur atmaya başladı. Uçağın içinde hissedilen sarsıntı nedeniyle yolcular panik yaşadı. Önce “hava trafiği yoğun olduğu için inemiyoruz. Kule, izin verince ineceğiz” anonsu geldi daha sonra “Olumsuz hava koşulları nedeniyle inemiyoruz” anonsu yapıldı. Uçağın rotası Kayseri’ye çevrildi.

anadolujet_iceri

Bu sırada uçak, gökyüzünde çakan şimşeklerin arasında kaldı. Uçağın camından görünen şimşek ışıkları paniği iyice artırdı. Uçak, saat 23.00 sıralarında Kayseri Erkilet Havalimanı’na indi. Yakıt ikmali yapan uçak bir saati aşan bekleyişin ardından Ankara’ya havalandı.

Uçak, saat 01.30 sıralarında Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptı.Yolcuları tam rahat nefes alırken bu kez de polis, uçağın kapısında kimlik kontrolü yapmaya başladı. Polisin ihbar üzerine bir kişi veya kişileri aradığı öğrenildi. Çoğunluğunu HDP’nin Mersin mitingine giden yolcuların oluşturduğu uçakta eski bakanlardan Salih Sümer de vardı.

Kaynak:Milliyet

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments