logo

ARJANTİN’DE FACİA :10 ÖLÜ !

Arjantin’de TV şovu çekiminde iki helikopter çarpıştı 3’ü sporcu, 10 kişi hayatını kaybetti.

Arjantin’de iki helikopterin çarpışması sonucu 3’ü Fransız sporcu 10 kişi hayatını kaybetti. Kaza, Fransız TF1 kanalının ‘hayatta kalma’ programı ‘Dropped’un çekimleri sırasında yaşandı.

helikopter kaza_1

Olay, başkent Buenos Aires’in 1170 kilometre kuzeybatısındaki La Rioja vilayetinde yer alan Villa Castelli bölgesinde meydana geldi. Programın çekimleri sırasında iki helikopter henüz bilinmeyen bir sebeple havada çarpışarak yere çakıldı. İki helikopterde 8 Fransız vatandaşı ile 2 Arjantinli pilot olay yerinde öldü.

sporcular_kaza

ARALARINDA ALTIN MADALYALI SPORCULAR VAR

Ölen Fransızlar arasında uzun mesafe yat sporcusu Florence Arthaud, olimpik yüzücü Camille Muffat ve olimpik boksör Alexis Vastine de bulunuyor. Camille Muffat, 2012 Londra Olimpiyatları’nda 3 madalya kazanmıştı. Alexis Vastine de 2008 Pekin Olimpiyatları’ndan bronz madalya ile dönmüştü.

Kazanın gerçekleştiği sırada bölgedeki hava koşullarının iyi olduğunu belirten yetkililer, bir patlama sesi duyulduğunu, helikopterlerin havada çarpıştığını ve yere çakıldığını bildirdi. Kazanın sebebiyle ilgili araştırma sürüyor.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?