logo

ASIL HEDEF THY UÇAĞIMIYDI?

Daallo Havayolları geçen hafta bombalı saldırıya hedef olan uçuşun aslında Türk Hava Yolları tarafından planlanan bir sefer olduğunu açıkladı.

ucak_patlama1

Daallo Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Yasin, geçen hafta Somalili bir yolcunun bombalı saldırı düzenlediği Somali-Cibuti uçuşunun aslında Türk Havayolları’nın seferi olduğunu açıkladı.

Yasin, THY’nin uçuştan kısa bir süre önce kötü hava koşulları nedeniyle uçuşunu iptal ettiğini ve yolcularını DAALLO Havayolları’na aktardığını kaydetti. Yasin “Zanlı Türk havayolları için check-in yapmıştı” şeklinde konuştu.

THY’DEN AÇIKLAMA GELMEDİ

haberturk.com’a konuşan THY yetkilileri, “Uçuşlarımızı  durdurduğumuz açıklamamızın dışında herhangi bir açıklamamız yok” dedi.

ucak_patladi1

DW Türkiye’nin haberine göre Daallo Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı saldırının DAALLO Havayolları’nı mı yoksa Türk Hava Yolları’nı mı hedef aldığının ise henüz kesinlik kazanmadığını kaydetti.

55 yaşındaki Somalili yolcunun kalkıştan yaklaşık 15 dakika sonra uçak yaklaşık 3000 metre yüksekliğe eriştiğinde yanındaki patlayıcıyı ateşlediği belirtiliyor.

Patlamanın etkisiyle uçağın gövdesinde bir delik açılmış ve saldırgan bu delikten dışarı fırlamıştı. 74 yolcu taşıyan Airbus A321 tipi uçak Mogadişu’ya acil iniş yapmış, olayda sadece 2 yolcu yaralanmıştı.

KAYNAK: HABERTÜRK.COM

0 0 vote
Article Rating

Etiketler: »
Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments