logo

ATATÜRK HAVALİMANINA YENİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ!

Türkiye’de yaşanan terör olaylarının ardından Atatürk Havalimanında önlemler artırılıyor. Havalimanı personelinin giriş çıkış yaptığı kapılara parmak izi sistemi getiriliyor. Atatürk Havalimanı yetkilileri parmak izi sistemini kurmak için çalışmalara başladı.

b kapısı 2
Türkiye’de yaşanan terör olaylarının ardından güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı Atatürk Havalimanında, personelin aprona giriş çıkış yaptığı kapılara parmak izi sistemi kuruluyor. Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliğinde yapılan güvenlik toplantılarında gündeme gelen yeni sistem yetkilileri tarafından olumlu bulunurken, sistemin kurulmasının ardından personelin yoğun olarak giriş çıkış yaptığı kapılarda oluşacak uzun sıralara çözüm aranıyor.

b kapısı 3

B KAPISI YENİLENECEK

Atatürk Havalimanı Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Atatürk Havalimanı ve çevresinde aldıkları önlemlerle kuş uçurtmazken, daha önce sıkıntı yaşanan apron girişleri yeniden düzenleniyor.

Havalimanında çalışan teknik personelin yoğunlukla giriş çıkış yaptığı B kapısı büyütülerek parmak izi sistemi kurulacak. Personelin vardiya değişim saatlerinde yoğunluk yaşanan B kapısında bulunan x ray cihazlarının sayısı artırılacak. Daha önce Apron kartını göstererek geçen personel, yeni sistemlerin kurulmasının ardından parmak izini ve Apron kartını okutarak girecek. Ayrıca Atatürk Havalimanı terminalinde bulunan ve personelin Apron kartı okutarak geçtiği noktalara da parmak izi sistemi kurulması düşünülüyor.

Parmak izi sisteminin kurulmasında ki en büyük sıkıntı ise Apron kartı bulunan yaklaşık 70 bin personelin parmak izinin alınması. Yetkililer tüm personelin sadece  parmak izinin alınmasının bile  yaklaşık altı ay süreceğini hesaplarken, personelin giriş çıkış kapılarında uzun süre bekleyecek olması sistemin kurulmasının önündeki en büyük sıkıntı.

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments