logo

ATATÜRK HAVALİMANINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU BAŞLADI

Bayram tatilinin başlamasının ardından Atatürk Havalimanında yoğunluk başladı. Dokuz günlük bayram tatilini yurt dışında geçirmek isteyen vatandaşlar Atatürk Havalimanında yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Vatandaşların uçaklara yoğun talebi havayollarının ek seferler koymasına neden oldu. Talep üzerine havayolu şirketleri 104 ek sefer yapacak.

BAYRAM1

9 günlük bayram tatilinin başlamasıyla birlikte tatilini yurt dışı ve yurt içindeki tatil noktalarında geçirmek isteyen yolcular Atatürk Havalimanı’na akın etti.  Yoğunluk nedeniyle başta Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Gidiş Terminal girişlerinde ve check-in kontuarları önünde uzun kuyruklar oluştu.  Görevliler yolcu işlemlerini hızlandırmak için yoğun çaba harcadı. Bayram tatili yoğunluğu nedeniyle Türk Hava Yolları yolcularının uçuş saatinden en az 3 saat kala havalimanlarında olması konusunda uyarıda bulundu. Yolcuların bir kısmı korku duyduklarını belirtirken büyük kesimi de güvenlik önlemleri nedeniyle korku hissetmediklerini söylediler. Tatil heyecanını yaşayan vatandaşlardan bazıları, ‘Yoğunluk olsun kazasız belasız gidelim yoğunluk önemli değil. Ramazan günü yapan örgütün din tarafı var. Ramazan günü insanlara bu yapılmaz. İnsan yürürken sağına soluna bakarak gidiyor. Bugün de inşallah bir şey olmaz. Polislerimize askerimize Allah yardım etsin, vatandaşlarımızı da Allah korusun” dediler.  Korku duyan ve ailesiyle birlikte Antalya’ya giden Ayşe Şule Kılıç ise “Bayram tatiline gidiyoruz bayağı yoğunluk var. Buraya tedirgin geldik. 8 yaşındaki oğlum bile her şeyin farkında. Bana ‘oraya gitmeye korkuyorum anne patlama olmuş’ dedi. Ailesiyle birlikte Antalya’ya giden 8 yaşındaki Ali Seydi Kılıç 14 gün Antalya’da kalacağını ve çok mutlu olduğunu söylerken, “Atatürk Havalimanı’nda patlama olmuş biraz korktum buraya gelirken ama şimdi geçti” diye konuştu.

YOĞUNLUK2
Tatil için yurtdışına çıkan vatandaşlar Dış hatlar Terminali’nde bulunan anma standını ziyaret etmeyi de ihmal etmediler. Viyana’ya giden Murat Karadağ, ” Daha önce planlamıştık.  Herhangi bir korkum olmadı ” dedi.
Stutgart’ta çalışan gurbetçi Hüseyin Berber’de terör korkusuna ilişkin ”  Tabi vardı geçen olaylardan dolayı alma güvenlik güçlerini görünce insan cesaretleniyor. Güven duyduk ” şeklinde konuştu.

Kızıyla anma ziyareti yapan Özlem Uzun ise, şunları söyledi ” Yok. Gördük, güvendik dışarıdaki önlemleri. Gönül rahatlığıyla gidiyoruz. Ama üzgünüz yaşamış olduğumuz  olaylardan ve kaybettiğimiz insanlardan dolayı. Almanya’ya gidiyoruz. Kızımın farklı bir kültürle tanıştırmak istediğim için gidiyoruz. İyi bayramlar diliyorum. Umarım Türkiye bir daha böyle kötü günler yaşamaz halkımız huzur ve mutluluk içinde geçirir bayramı ”
Bu arada havayolu şirketleri artan yoğun talep üzerine tatil bölgelerine ek sefer düzenledi. Havayolu şirketleri, artan talep üzerine bayram döneminde 104  ek sefer yapacak.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?