logo

ATATÜRK HAVALİMANINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Bayram tatili için memleketlerine ya da tatil beldelerine gitmek isteyen vatandaşlar Atatürk Havalimanı’nda yoğunluk oluşturuyor. Tatilcilerin yoğun ilgisi sebebiyle iç hat uçak biletleri günler öncesinden tükendi. Ancak, havayolu şirketleri artan bu talep karşısında 100’ün üzerinde ek sefer koydu.

yogunluk_1

Ramazan Bayramı tatilini memleketlerinde ve tatil beldelerinde geçirmek isteyenler, Atatürk Havalimanı’na gelmeye başladı. Tatilciler özellikle iç hatlarda yoğunluk oluştururken, dış hatlarda çok az yolcu olduğu görüldü. Bayram öncesinde, tatillerini İstanbul dışında geçirmek isteyen vatandaşlar şimdiden yollara düştü. Ramazan Bayramı’nı memleketlerinde ve tatil beldelerinde geçirmek isteyenler havayolunu tercih edince uçak biletleri günler öncesinden tükendi. Havayolu şirketleri artan talep karşısında 100’ün üzerinde ek sefer koydu.

Tatilini Mardin’de geçirmek isteyen İsmail Yıldırım, eşi ve 3 çocuğu ile birlikte Atatürk Havalimanı’na geldi. Biletini önceden aldığını söyleyen Yıldırım, anne ve babasını ziyarete gittiğini anlattı. Bilet fiyatlarının biraz yüksek olduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Bayramdan önce daha ucuzdu. Bayram ve yaz dönemlerinde fiyatları yükseltiyorlar. Ancak o da normal. Otobüs fiyatları 120 TL, biz buradan kişi başına 220 TL’ye uçak bileti aldık. Bu daha avantajlı. Uçakla gidiyorsun 1 saat 45 dakika, otobüsle gidiyorsun 22 saatte. 3 çocuğumuz var. Dedeleri Mardin’de onları görmeye gideceğiz. Onlar bekliyorlar, sabahleyin aradılar. En son 2,5 sene önce gidebilmiştik.” dedi.

Neriman Yıldırım da ailelerini görmeye gittiklerini ifade etti. Heyecan ve özlem olduğunu dile getiren Yıldırım, geçen sene gidemediklerini aktardı. Çocuklarının kendilerinden daha heyecanlı olduğunu belirten Yıldırım, akrabalarını çok özlediklerini ifade etti. Otobüsle yolculuğun çok zor olduğunu söyleyen Yıldırım, uçak yolculuğunun daha rahat olduğunu sözlerine ekledi. Ailesiyle birlikte seyahat eden ikiz kardeşler Berfin ve Havin ise dedelerini çok özlediklerini ifade etti.

Yurtdışından gelen Soner Kirman ise bayram için Ardahan’a gideceğini söyledi. Biletleri erken aldığını ifade eden Kirman, buna rağmen uçakların dolu olduğunu, yer bulmakta zorlandığını dile getirdi. Antalya’dan tatilden dönen bir başka yolcu ise işi sebebiyle bayramda tatil yapamadığını, ailesini ise memlekete göndermek için havalimanına geldiğini söyledi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?