logo

ATATÜRK HAVALİMANINDA İLGİNÇ KAZA (ÖZEL HABER)

Atatürk Havalimanı’nda bu akşam komedi filmlerini aratmayan traji komik bir kaza yaşandı. Turkish Ground Services (TGS) apron çalışanlarının giyinme odasında bulunan dolaplar işçilerin üzerine devrildi 3 kişi yaralandı.

tgs_bagaj_1

Atatürk Havalimanı’nda Türk Hava Yollarına yer hizmeti veren Turkish Ground Services (TGS) personelinin iş elbiselerini giydiği odada bulunan giyinme dolapları çalışanların üzerine devrildi. Kaza nedeniyle 3 kişi yaralandı. Yaralılardan iki kişi olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edilirken, bir kişi ise apronda bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

tgs5

Olay, TGS’nin apronda bulunan operasyon merkezinin yer aldığı binanın alt katındaki soyunma odalarında yaşandı. Akşam vardiyası için saat 21.30 sıralarında TGS personeli iş elbiselerini giyerken, bilinmeyen bir nedenden dolayı odada bulunan dolaplar işçilerin üzerine düştü. Kaza sonrası bazı işçiler düşen dolapların altında kaldı. Dolapların altında kalan işçilerden ikisi ayakta tedavi edilirken, bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bu arada olayın ardından kazanın yaşandığı oda boşaltılarak, çalışanlar bir süre bina çevresine alınmadı.

Dolapların işçilerin üzerine nasıl düştüğü ve dolapların duvarlara monte edilip edilmediği bilinmezken, kazanın ardından TGS’nin İş Güvenliği kurallarına uyup uymadığı merak konusu oldu.

 

APRON24.COM (ÖZEL HABER)

0 0 vote
Article Rating

Etiketler: » » »
Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments