logo

ATATÜRK HAVALİMANINDA SAVCININ PASAPORTUNA EL KONDU!

Görevden alınan ve hakkında yurtdışına çıkış yasağı bulanan savcı Adnan Çimen’in, Hamburg’a gitmek üzere iken pasaportuna el kondu.HSYK tarafından açığa alınan ve hakkında yurtdışına çıkış yasağı bulunan savcı Adnan Çimen’e, Almanya’nın Hamburg kentine gitmek için Atatürk Havalimanı’ndan çıkış izni verilmedi. Savcı Çimen’in pasaportuna el kondu.

hsyk_2

 Adnan Çimen; Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından tedbiren görevden uzaklaştırılmış ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine ‘Selam ve Tevhid’de kumpas’ soruşturması kapsamında ‘Siyasi ve askeri casusluk’, ‘Silahlı terör örgütü kurmak ve üye olmak’, ‘Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlarından hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmuştu.Adnan Çimen’in, yasağın konulduğu 3 Kasım günü Almanya’nın Hamburg kentine gitmek üzere Atatürk Havalimanı’a gittiği öğrenildi.

‘TEBLİGAT YAPILMADI’

Pasaport kontrolü sırasında, Savcı Adnan Çimen’e, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulduğu söylendi. Çimen ise kendisine bu konuda herhangi bir tebligat yapılmadığını belirtti. Bunun üzerine, görevlilerin Adnan Çimen’e hakkındaki yurtdışına çıkış yasağını tebliğ ettiği, pasaportuna el koyduğu ve Savcı’nın yurtdışına çıkamadığı kaydedildi.

54 KİŞİNİN PASAPORTU İŞLEVSİZ

Olayın ardından, hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulan 53 kişinin pasaportu da işlevsiz hale getirildi. Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 Kasım günü, aralarında Cihan Kansız, Mehmet Berk, Adnan Çimen, Celal Kara, Muammer Akkaş, Hikmet Usta, Mehmet Ekinci, Metin Özçelik, Mustafa Başer, Sedat Sami Haşıloğlu, Menekşe Uyar ve Süleyman Karaçöl’ün de bulunduğu 54 hakim ve savcıya yurtdışına çıkış yasağı koymuştu.

 APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?